سامسونگ دو گوشی میان رده محبوب خود از سری J یعنی J۵ و J۷ را بعد از دو سال به روز کرده و نسخه های سال ۲۰۱۷ آنها را با امکانات جدید روانه بازار می کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسین ایج، انتشار ویدئویی در اینترنت در مورد گوشی های یاد شده باعث شده تا کاربران از ویژگی های آنها آگاه شوند.

هر دوی این گوشی ها مجهز به جک هدفون ۳.۵ میلیمتری، پرت میکرو یواس بی و اسکنر اثرانگشت فیزیکی در جلوی گوشی هستند. J۵ ۲۰۱۷ دارای نمایشگر ۵.۲ اینچی Super AMOLED با دقت ۷۲۰ پیکسل و ۲ گیگابایت رم است. در این گوشی از پردازنده Exynos ۷۵۷۰ و باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری استفاده شده است.

گوشی یاد شده دارای یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی در پشت و یک دوربین ۵ مگاپیکسلی برای تهیه عکس های سلفی است و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی دارد.

اما مدل برای سال ۲۰۱۷ دارای نمایشگر ۵.۵ اینچی Super AMOLED با دقت Full HD است. در این گوشی از تراشه Exynos ۷۸۷۰ و باتری ۳۶۰۰ میلی آمپری استفاده شده است. رم گوشی یاد شده ۳ گیگابایت و حافظه آن ۱۶ گیگابایت است و امکان نصب کارت حافظه میکرواس دی بر روی آن وجود دارد.

J۷ ۲۰۱۷ ضد آب و ضدگرد وخاک است و با فناوری ان اف سی و همین طور خدمات پرداخت همراه سامسونگ سازگاری دارد. دوربین جلویی و سلفی این گوشی هر دو ۱۳ مگاپیکسلی هستند. قیمت  و  J۷ ۲۰۱۷ به ترتیب ۳۰۰ و ۳۴۰ دلار است و به زودی روانه بازار می شوند.