اهواز – مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: ۳۵۰ مبلغ از حوزه های عملیه قم در ماه رمضان در شهرهای مختلف استان خوزستان فعالیت دارند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین بلک در گفت و گو با خبرنگار اظهار کرد: ماه رمضان همانگونه بارهای اعلام شده بهار قرآن و ماهی است که در آن مردم به سوی فراگیری آموزه های دینی می شتابند و فعالیت های دینی در کشور شتاب بیشتری به خود می گیرد.

وی افزود: به همین دلیل سازمان تبلیغات اسلامی بر اساس وظایف ذاتی خود در این ماه برنامه های مختلفی برای تبیین و ترویج آموزه های دینی در دستور کار خود قرار می دهد و ماه رمضان را بستری مناسب برای فراگیری علوم دینی به خصوص برای نسل جوان می داند.

حجت اسلام بلک، یکی از فعالیت های خوب و ارزنده سازمان تبلیغات در ماه رمضان را اعزام مبلغ به نقاط مختلف کشور دانست و گفت: در استان خوزستان ۳۵۰ مبلغ به نقاط مختلف از جمله نقاط محروم اعزام شده اند تا بتوانند در این ایام مردم را از علوم دینی و مذهبی به خصوص سیره و سلوک اهل بیت سیراب کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه در بخش تبلیغات فرهنگی و دینی، یک هزار و ۵۰۰ برنامه در مساجد و مراکز فرهنگی در حال اجرا است، افزود: به مناسبت ارتحال امام (ره) و ایام مبارک رمضان حدود پنج هزار برنامه در مناطق شهری و روستایی توسط روحانیون که در آن مناطق مستقر هستند برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در کیله ادارات و دستگاه‌های اجرایی به‌واسطه سامانه‌ای فعالیت تمام ائمه جماعات ادارات رصد می‌شود، به هیمن دلیل انتظار می‌رود بین‌الصلاتین برنامه‌هایی در خصوص ارتحال امام خمینی(ره) تدارک دیده شود.