یزد ـ امام جمعه ابرکوه گفت:ارائه اندیشه نوین سیاسی در جهان، بزرگترین هنر امام راحل بود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در خطبه های امروز نمازجمعه ابرکوه با اشاره به سالگرد رحلت امام خمینی (ره) اظهار داشت: این مرد بزرگ، پس از ایجاد انقلاب اسلامی و تحولی بنیادین در نظام جهانی، دعوت حق را لبیک گفت و با دلی آرام و قلبی مطمئن و ضمیری شاد و امیدوار به فضل خدا به سوی جایگاه ابدی خویش سفر کرد.

وی افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، هنر بزرگ امام خمینی (ره)، ارائه یک مکتب سیاسی نو است که نظام اسلامی مولود از این هنر بود و مبتنی بر این تفک و اندیشه سیاسی است.

حسینی ادامه داد: ایشان از ۱۵ خرداد سال ۴۲ حرکتی را در راستای آرمان های عاشورایی در راستای مبارزه با طاغوت برای ایجاد فضای حاکمیت الله آغاز کرد، مکتبی که عمق گسترده و نفوذ آن هر روز خاکریزهای جدیدی را فتح می کند و به لطف خدا امروز به عنوان حرکت جهانی می رود تا زمینه ساز حکومت جهانی مهدی آل محمد (ص) شود.

خطیب جمعه ابرکوه با بیان اینکه وظیفه امروز همه ما، انتقال سالم این مکتب سیاسی به عنوان میراث پر بهای امام (ره) به نسل جوان و نسلهای آینده است، گفت: امام زنده است چون اندیشه و مکتب او زنده است.

حسینی عنوان کرد: فرانیس فوکویاما یکی از سه نظریه پردازان نظام لیبرال دموکراسی غرب در پاسخ به سئوالی در مورد جنبش بیداری اسلامی و تفکر امام می گوید: با مرگ آیت الله خمینی بسیاری از تحلیلگران غربی دچار نوعی ساده لوحی و خویش بینی مفرط شدند، اما چندی نگذشت که این خوشبینی ها رنگ باخت و غرب خود را درگیر ایسم جدیدی بنام «خمینییزم» دید و این ایسمی بود که تاکنون تمامی بنیاهای فکری و منافع غرب را به چالش جدی کشیده است.

امام جمعه ابرکوه یادآور شد: امروز دنیا اذعان می کند که امام خورشید بی غروبی است که تحقق بخش آرمان دیرین تمام صالحان گذشته است، پس او حقیقت همیشه زنده تاریخ است و انقلاب اسلامی ایران در هیچ نقطه ای از جهان بدون نام پرفروغ ایشان شناخته نمی شود.

به گزارش مهر، توصیه مردم به بهره برداری بیشتر از ماه رمضان، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد و تشریح جنایت های آل خلیفه در بحرین بخش های دیگری از سخنان خطیب جمعه ابرکوه را تشکیل می داد.