یک مقام بلندپایه روس اظهار امیدواری کرد که مسئولین ترکیه از اقدامات عجولانه در پاسخ به حملات تروریستی آنکارا بپرهیزند چرا که این کار به ضرر مذاکرات صلح سوریه تمام می شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ایتارتاس، «فرانس کلینتسویچ» معاون اول کمیته دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه در مجلس سنای این کشور در واکنش به حمله تروریستی که دیروز یکشنبه در شهر «آنکارا» ترکیه اتفاق افتاد، گفت: حملات تروریستی صرف نظر از انگیزه سازمان دهندگان آنها همواره در شمار جرایم بزرگ به حساب می آیند.

وی ادامه داد: حمله آنکارا با هدف بی ثبات کردن شرایط حاکم بر منطقه انجام شد. در واقع این حادثه ترکیه را به سمت تهاجم نظامی علیه سوریه هدایت می کند.

کلینتسویچ با ابراز تاسف از حادثه تروریستی که در آنکارا روی داد، با ملت ترکیه ابراز همدردی کرد و گفت: مردم از مقامات انتظار دارند که پاسخ دندان شکنی به حملات تروریستی بدهند.

وی در عین حال ابراز امیدواری کرد که پاسخ مقامات ترک به جا و درست باشد چرا که هرگونه اقدام عجولانه ای می تواند به قیمت خنثی کردن تلاش های جامعه بین الملل در برقراری آرامش در سوریه تمام شود و در این صورت از سرگیری مذاکرات صلح غیر ممکن خواهد بود.

لازم به ذکر است که ترکیه حملات آنکارا را که موجب کشته شدن ۳۴ و زخمی شدن ۱۲۵ نفر دیگر شد، به کردهای پ ک ک نسبت می دهد. این در حالیست که ترکیه پیشتر شاخه نظامی حزب کردی دموکراتیک خلق سوریه را نیز به همدستی با پ ک ک متهم کرده بود.