?? متن شایعه :❌
??????
گروهی ازافغانیا که توسط گروهک داعش در شهر فرح افغانستان آموزش های موردنظر رادیده اند و وارد کشور عزیزمان شده اند.
که تا الان یک خانواده درشهرک صنعتی کرمان
یک خانواده خیابان ابوذر
چهارنفر درقائم ابادکرمان
هفده نفر در محور ماهان به کرمان کشته اند.
سه نفر از افرادی را که به قتل رساندند و یک مورد هم شیراز محله والفجر بوده که اتباع افغانی کارگر ساختمانی پیمانکار را به قتل رساندند و آن را در چاه فاضلاب تازه حفر شده با سیمان مدفون کردند و دارایی و…. مقتول را به سرقت برده اند
هموطنان عزیز لطفاً ازکرایه دادن خانه به افغانی و کار کردن با افغانی ها و سوار کردنشان جداً خوداری کنید تعداد نیروهای افغانی که تحت نظر داعش آموزش میبینند روز به روز بیشتر میشود و وارد کشورمان میشوند لذابا توجه به اینکه فرزندان غیور و زحمتکش این مرز و بوم در نیرو های امنیتی از جمله ارتش ، نیروی انتظامی ، سپاه پاسداران و… زحمات زیادی میکشند تا مردم در امنیت و آرامش زندگی کنند لطفاً تمامی موارد و نکات را جدی بگیرید تا خدایی نکرده به دام این افراد نیفتید.
✳️خطر فوری فوری
⛔️دوستان عزیز خواهران و برادران عزیز قضیه آدم ربایی کودکان و خانومها و حتی اقایان عزیز قتل و دزدی و تجاوز و حمله به اماکنی که در آنها دختر خانومها تنها مشغول به کار هستند کاملاً جدی بگیرید داعش یا قاچاقچیان عضو بدن یا هر گروه های نامردی که چند وقت هست این فعالیت را شروع کردن و یا هر کس یا گروه دیگر اصلاً مهم نیست که اینها وابسته به کجا و با چه هدفی این‌کار را میکنند ، مهم این است که مواظب کودکان و ناموس و جان خود باشید و در ساعات شب یا ساعاتی که خلوت هست ترجیحاً اگر لزومی ندارد منزل را ترک ‌نکنید و کودکان خود را تحت هیچ شرایطی تنها حتی به دم درب خانه نفرستید‌
⛔️ خانم ها و دخترانی که خاننده این پیام هستید سعی کنید تنها به جایی نروید‌.
⛔️ خواهش میکنم به جاهایی که رفت و آمد کم است و خیابانهای که کنترلی ندارد نروید.
⛔️ حتماً وقتی که در منزل هستید درب خانه را قفل کرده و تا اطمینان پیدا نکردید درب منزل را به روی کسی باز نکنید
⛔️ خواهش میکنم این مسئله را جدی بگیرید و از اجاره دادن منازل به اتباع بیگانه مخصوصاً افغانها خودداری کنید و مواظب فرزندان و دختران خود بداشید.
❌❌❌❌❌❌

✅ پاسخ به شایعه : ✅

۱⃣. این مطلب صحت ندارد و هیچ گزارشی از خبرهای ذکر شده یا بروز قتلهای ادعا شده، در ایام اخیر موجود نیست و کاملا کذب است!
۲⃣. نویسنده توضیحی از چگونگی دستیابی به ریز آمارهای ذکر شده در متن را ارائه نکرده و به منبعی هم استناد ننموده است!
۳⃣. رعایت نکات امنیتی و مراقبت از خود و خانواده در هر زمانی لازم است، اما باید از انتشار شایعات بی دلیلی که با القای نا امنی موجب تشویش اذهان عمومی و دامن زدن به مشکلات اجتماعی و امنیتی می شوند، خودداری کنیم و شریک جرم بازنشر شایعه نشویم.
۴⃣. این پیامها و اخبار هشدارگونه که توسط افراد ناشناس و بصورت مبهم در شبکه های اجتماعی منتشر می شود، در حقیقت یک تهدید و برپایی جنگی نرم است!
۵⃣. چنین پیامهایی با هدف بر هم زدن امنیت روحی و اجتماعی و نا امن نشان دادن جامعه تهیه و به صورت هدفمند منتشر می شوند!
۶⃣. اگرچه دقت و گزارش موارد مشکوک به وزارت اطلاعات ،نیروی انتظامی ،سپاه و بسیج می تواند مفید باشد، اما بدانیم که اطلاعیه های رسمی تنها از مجاری رسمی منتشر می شوند و توسط کانال های معتبر و ثبت شده رسمی بازنشر می شوند، نه در کانال های شبکه های اجتماعی مجهول و نامعتبر! از انتشار پیامهای غیر مستند خودداری کنیم.
۷⃣. اعضای محترم کانال تخصصی اخبار امنیتی دفاعی کشور توجه کنند که فضای مجازی به صورت کامل توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی رصد می شود و با بازنشر دهنده شایعات برخورد می شود و اکنون در این ایام بعد از حادثه تروریستی در تهران و مقابله مقتدرانه نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ،هرگونه بازنشر شایعات جرم امنیتی تلقی می شود و با نشر دهنده و بازنشر کننده این شایعات برخورد شدید قانونی می شود.
۸⃣. برای اینکه از صحت یا کذب بودن یک شایعه اطمینان حاصل کنید می توانید به کانال تخصصی اخبار امنیتی دفاعی که به شایعات امنیتی دفاعی پاسخ می دهد مراجعه کنید و اگر خبر در کانال ذکر شده باشد پس خبر تایید می شود و اگر ذکر نشده باشد و یا به خبر به عنوان شایعه پاسخ داده شده باشد از انتشار آن به شدت خودداری کنید

✳️ با انتشار اخبار کانال و مطالب پاسخ به شایعات سهمی در امنیت کشور خود داشته باشید
☑️اخبار فوری و موثق??
??کانال تخصصی اخبار امنیتی و دفاعی
? @NewsSecurityDefensive

مصدر پاسخ به شایعه : کانال تخصصی اخبار امنیتی و دفاعی