وزیر اطلاعات گفت: در این انتخابات مشکل امنیتی و درگیری خاصی گزارش نشد و خداوند را شاکریم که انتخابات آبرومندی با حضور چشمگیر مردم برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات روز دوشنبه ۲۴ اسفند در دیدار با مسئولان اجرایی، نظامی و انتظامی، علما و روحانیون استان و نمایندگان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در بیت آیت الله جزایری امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه همه ارکان نظام اعم از قوای انتظامی، امنیتی، ارتش، سپاه، بسیج، شورای عالی امنیت ملی، قوه قضاییه و وزارت دفاع و پشتیبانی و در مجموع جامعه اطلاعانی و امنیتی کشور با هم افزایی بی نظیر خود، دل ها و دست ها را به هم گره زدند تا اهداف عالیه کشور محقق شود افزود: این همدلی و نزدیکی دل ها برکات زیادی برای کشور به همراه داشت و ایران اسلامی را در چشم جهانیان بزرگ جلوه داد.

وی به برگزاری انتخابات پرشور و حماسی هفتم اسفند ماه ۱۳۹۴ مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: مشارکت ۶۲ درصدی مردم در این انتخابات نشان داد که مردم همراه نظام اسلامی هستند هرچند در بسیاری از نقاط کشور مشارکت مردم تا ۹۰ درصد بود که این از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.

علوی تصریح کرد: در این انتخابات علاوه بر رقابت، شور و اشتیاق به وجود آمد و تنش و التهابی هم وجود نداشت و این یک دستاورد بسیار با ارزشی بود که حاصل شد و امیدواریم این فرهنگ سیاسی انتخابات در کشور نهادینه شود.

وی حضور ارزشمند مردم در انتخابات را مایه رضایت خاطر مقام معظم رهبری دانست و گفت: این یک سرمایه ارزشمند است و ملت سرافراز ایران در این حماسه ملی (انتخابات) نشان داد به یک بلوغ سیاسی رسیده اند.

وزیر اطلاعات انتخابات پرشور و گرم و در عین حال بدون التهاب، ناامنی و درگیری را از ویژگی های انتخابات اخیر توصیف و بیان کرد: در این انتخابات مشکل امنیتی و درگیری خاصی گزارش نشد و خداوند را شاکریم که انتخابات آبرومندی با حضور چشمگیر مردم برگزار شد.

علوی در ادامه پیشرفت کارها در کشور در سال جاری را خوب و مطلوب خواند و ادامه داد: به عنوان یک خدمتگزار کوچک از این پیوند و اتحاد عمیق که بین مسئولان و مردم شکل گرفته خداوند را شاکر هستم.

وزیر اطلاعات در ابتدای سخنان خود با تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام مسیر ارزنده ای است که وحدت امت اسلامی را تضمین می کند.

در این نشست آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با خیرمقدم به وزیر اطلاعات با تقدیر از نقش ارزشمند و حیاتی وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) در حفظ امنیت کشور اظهار داشت: خدمات وزارت اطلاعات بسیار ارزنده و تاثیرگذار در کل کشور است.

علوی در ادامه گفت: به لطف الهی، سربازان گمنام امام زمان (عج) با رعایت موازین شرعی و انقلابی با صلابت به کار خود ادامه می دهند و مردم سپاسگزار خدمات و تلاش های آنان هستند.