قم – یکی از مراجع تقلید اظهار داشت: هیچ زمانی مانند امروز حق و باطل و کفر و ایمان به این گونه در برابر هم قرار نگرفته‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر دوشنبه در دیدار با رئیس پلیس راهور کشور با بیان اینکه نیروی انتظامی با سلامت مردم و همچنین امنیت ارتباط دارد افزود: نیروی انتظامی به ویژه افرادی که به نحوه رانندگی مردم نظارت دارند اقدامات بزرگی انجام می‌دهند.

وی با اشاره به آمار نیروی انتظامی مبنی بر افزایش تصادفات در استان قم، افزود: بافت شهر قم اقتضا کرده است که آمار تصادفات رانندگی افزایش یابد در حالی که شهرهای دیگر از نظر خیابان و کوچه‌ها وسعت یافته است ولی در قم این گونه نیست.

این استاد برجسته حوزه با بیان اینکه در اسلام انسان‌ها دارای سه وظیفه مسئولیت فردی، مسئولیت اجتماعی و مسئولیت شغلی هستند، ادامه داد: دنیا مکان خودسازی است بنابرین باید بر اساس اصول دینی و اخلاقی خود را بسازیم و ایمان، عقیده، اخلاق و عمل خود را بالاببریم زیرا هر کس در مسئولیت فردی کوتاهی کند در برابر خداوند مسئول است.

وی با اشاره به مسئولیت اجتماعی، افزود: انسان یک موجود اجتماعی است و در اجتماع مسئولیت زیادی دارد و باید خدمتگزار در جامعه باشد و به افراد دیگر جامعه بهره برساند.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: امروزه دشمنان فراوانی داریم که در مقابل ما قدم بر می‌دارند که باید نقشه‌های آن‌ها را به خوبی شناخته و در برابر این نقشه‌ها بایستیم.

وی با اشاره به مسئولیت شغلی افراد جامعه، افزود: شغل، مسئولیت آفرین است و هر انسانی که شغلی را به عهده می‌گیرد، در واقع امانتی را به دوش می‌کشد.

انسان باید هوشمند، تأثیرگذار، منظم و متعهد باشد

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه خداوند به نیروی انتظامی توفیق داده که در راه خدمت، صحت، سلامت و امنیت مردم گام بردارد، گفت: اسلام دینی است که مردم را از رکود و خمودگی بر حذر می‌دارد و تأکید می‌کند که انسان باید هوشمند، تأثیرگذار، منظم و متعهد باشد.

وی ادامه داد: در ۳۰۰ بخش قرآن خداوند مردم را به تفکر، تعقل، بصیرت، عقل، شعور و فرهنگ دعوت می‌کند بنابرین باید خود را انسانی با بصیرت بسازیم.

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: دنیای امروز دنیای خاصی است و هیچ زمانی همانند امروز، حق و باطل و کفر و ایمان به این گونه در برابر هم قرار نگرفته‌اند.

وی بیان کرد: امروزه برخی جوامع، حزب الله را تروریست می‌خوانند و با اسرائیل طرح دوستی ریخته‌اند، همچنین برخی افراد کشتن انسان و زن و کودک و خراب کردن مساجد را کاری بی‌اهمیت می‌دانند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر هوش و بصیرت مردم ایران افزود: مردم باید قوانین عبور و مرور را رعایت کنند و رانندگان نیز باید دقت لازم را در رانندگی خود داشته باشند.

وی بیان کرد: اسلام توصیه‌هایی در روابط اجتماعی دارد که به این مسئله مربوط می‌شود و پلیس نیروی انتظامی می‌تواند جلسات ماهانه را در این خصوص تشکیل دهد.

آیت الله نوری همدانی گفت: ما انسان‌ها در برابر خود، خانواده و اجتماع مسئولیم بنابرین باید مقررات رانندگی را به خوبی رعایت کنیم.