خالد الجار الله، معاون وزیر خارجه کویت تاکید کرد که کویت درک می‌کند که حزب الله بخشی اساسی از دولت و پارلمان لبنان به حساب می آید.

به گزارش پرس شیعه؛ در حالی که حزب الله در سال ۲۰۰۰ جنوب لبنان را از اشغال اسرائیل آزاد کرد و طی سال‌های اخیر در برابر تجاوز اسرائیل به لبنان ایستادگی کرده و در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ این رژیم را شکست داد، الجارالله خاطرنشان کرد امیدوارم حزب الله مرتکب عملی نشود که به امنیت ملی اعراب ضربه وارد کند.

بعد از پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه علیه متحدان عربستان در این کشور و نقش موثر حزب الله در این پیروزی‌ها، عربستان موجی از اقدامات را علیه حزب الله انجام داده است.

عربستان ابتدا حزب الله را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار داد و سپس با اعمال فشار بر شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب، این دو سازمان نیز حزب الله را گروه تروریستی اعلام کردند که در اتحادیه عرب این اقدام با مخالفت عراق و الجزایر روبرو شد.

این اقدام عربستان واکنش مثبت اسرائیل و همچنین موجی از مخالفت‌ها را در افکار عمومی و متفکران عرب به همراه داشته است و اندیشنمدان عرب این اقدام عربستان را خدمتی به اسرائیل اعلام کردند.