منابع سیاسی یمنی اعلام کردند فرستاده سازمان ملل متحد به یمن پیشنهاد داده است مذاکرات صلح درباره یمن اواخر ماه جاری میلادی در کویت یا اردن برگزار شود.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از «الشرق الاوسط»، منابع سیاسی یمنی اعلام کردند «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده سازمان ملل به یمن پیشنهاد خود درباره مکان و زمان برگزاری مذاکرات آتی درباره حل بحران این کشور را به طرف‌های یمنی مطرح کرده است.

این منابع خاطرنشان کردند، ولد الشیخ پیشنهاد داده است مذاکرات صلح درباره یمن اواخر ماه جاری (مارس) در کویت یا اردن برگزار شود.

در همین چارچوب، ولد الشیخ، عصر یکشنبه وارد کویت شده است تا با مقام‌های این کشور تمهیدات برگزاری دور بعدی مذاکرات صلح یمن را بررسی کند.

این مقام سازمان ملل همچنین با «شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت دیدار و با وی درباره اوضاع یمن و پیشنهاد مطرح شده به طرف‌های درگیر برای گرد آمدن بر سر میز مذاکرات، گفت‌وگو کرد.

طرف‌های درگیر در یمن، دسامبر سال گذشته مذاکرات صلحی را برگزار کردند ولی نتوانستند به راه‌حلی سیاسی برای پایان دادن به بحران در این کشور دست یابند. قرار بود دور جدید این مذاکرات ۱۴ ژانویه برگزار شود. تاکنون دو بار دیگر نیز این مذاکرات به‌دلیل کارشکنی دولت مستعفی یمن به تأخیر افتاده است.