دادستانی ترکیه با افشای نام هماهنگ کننده داعش، از وجود ارتباط مستقیم بین ۳ حمله خونبار این گروه تروریستی در این کشور خبر داد.

به گزارش پرس شیعه، شبکه “ان تی وی” ترکیه به نقل از دادستانی کل این کشور اعلام کرد این تحقیقات درباره ۳ حمله انتحاری علیه فعالان کرد و هواداران آنان است که در دیار بکر ( ۵ ژوئیه ۲۰۱۵ با ۴ کشته) سروچ (۲۰ ژوئیه ۲۰۱۵ با ۳۵ کشته) و آنکارا (۱۰ اکتبر ۲۰۱۵ با ۱۰۳ کشته) روی داد.
بر اساس این گزارش، فردی که متهم به حمایت لجستیکی از این ۳ حمله تروریستی است، یک تبعه ترکیه ای به نام “خلیل ابراهیم دورغون” است.
این فرد در آپارتمانی که عناصر داعش از آن در شهر “غازی عنتاب” ترکیه استفاده می کردند، اقامت داشت و قبل از ورود نیروهای امنیتی ترکیه به آن آپارتمان، خودش را منفجر کرد.
طبق اظهارات دادستانی کل ترکیه، دورغون در ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۵ یک انتحاری به نام “عبدالرحمن الاوغوز” را در استان “کلس” ملاقات کرد و او را به آپارتمان مذکور در غازی عنتاب منتقل کرد. روز پس آن هم آن انتحاری را به وسیله موتورسیکلت به مرکز فرهنگی “سروچ” منتقل کرد. در آن روز صدها تن از فعالان کرد ترکیه با تجمع در آن منطقه قصد داشتند به شهر “عین العرب” سوریه بروند تا در عملیات بازسازی آن شهر کمک کنند.
دورغون در اکتبر هم کمکهای مشابهی را به “یونس امیر” برادر انتحاری سروچ ارائه کرد و وی خودش را در ۱۰ اکتبر در جریان تظاهرات کردها در آنکارا منفجر کرد.
همچنین تماسهایی بین دورغون و فرد انتحاری که خودش را در ۵ ژوئیه در جریان تظاهرات کردهای ترکیه در دیار بکر منفجرکرد، وجود داشت.
این اطلاعات درحالی منتشر می‌‌شود که از آغاز بحران و جنگ در سوریه، شخصیتها و طرفهای بسیاری در دنیا ترکیه را به حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه متهم کرده و از ترکیه خواسته‌اند، با کنترل مرزها مانع از ورود تروریستها به خاک سوریه و عراق شود.