نخست وزیر پاکستان از مقامات دیپلماتیک خواست روابط هند و عربستان سعودی را کنترل کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه «نوای وقت»، «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان به مقامات دیپلماتیک این کشور در عربستان سعودی دستور داده است که روابط دهلی نو و ریاض را در سفر «نارندرا مودی» نخست وزیر هند به عربستان سعودی زیر نظر داشته باشند و روابط این دو کشور را کنترل کنند.

نواز شریف از روابط هند و عربستان سعودی احساس نگرانی می کند و برخی از مقامات دولت پاکستان بر این باورند که نزدیکی ریاض به دهلی نو می تواند تبعات سیاست پاکستان در قبال مسائل خاورمیانه از جمله عدم مشارکت نیروهای نظامی پاکستان در جنگ علیه یمن باشد.

اخیراً «عادل الجبیر» وزیر امور خارجه عربستان رسانه های هندی اعلام کرده بود: ریاض می تواند برای دور کردن اختلافات بین هند و پاکستان نقش خود را ایفا نماید.

وی در ادامه افزوده بود: پاکستان از متحدان ریاض در منطقه محسوب می شود. ما با هند روابط استراتژیکی در منطقه داریم. اگر دو کشور هند و پاکستان دوست داشته باشند ریاض می تواند در حل و فصل اختلافات دوجانبه بین دو کشور نقش خود را بخوبی ایفا نماید.

عادل الجبیر که در راستای سفر ماه آینده «نارندرا مودی» نخست وزیر هند به این کشور سفر کرده بود در تلاش است تا مقدمات سفر وی را به عربستان سعودی فراهم آورد. این اولین سفر یک مقام سیاسی کشور هند از سال ۲۰۱۱ به عربستان به شمار می رود. انتظار می رود با سفر نارندرا مودی به عربستان سعودی روابط این دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.