وزیر اطلاعات گفت: به برکت همدلی و تعامل دستگاه های اجرایی، امنیتی و انتظامی، مشارکت نزدیک مردم و رهبری انقلاب اسلامی، هم اکنون ایران اسلامی از یک امنیت بی بدیل و پایدار مردمی برخوردار است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات، روز دوشنبه ۲۴ اسفند در نشست شورای اداری استان خوزستان در سالن شهید هاشمی استانداری افزود: هم اکنون به لطف حق و به برکت خون شهیدان و غیرت ایثارگران، مردم از امنیت و آرامش که از نعمت های خداوند است بهره می برند در حالی که کشورهای منطقه در نا امنی به سر می برند و این امنیت جمهوری اسلامی ایران از الطاف الهی است.

وزیر اطلاعات گفت: به برکت همدلی و تعامل دستگاه های اجرایی، امنیتی و انتظامی، مشارکت نزدیک مردم و رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی، هم اکنون ایران اسلامی از یک امنیت بی بدیل و پایدار مردمی برخوردار است.

وی خدمت بی منت به مردم را در تعمیق امنیت پایدار بسیار موثر توصیف کرد و گفت: آفت خدمت به مردم، منیت و منت گذاشتن است و باید مسئولان ما از این خصیصه برحذر باشند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مردم در انتخابات پرشور هفتم اسفند در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری پای صندوق های رای حاضر شدند و به وظیفه خود عمل کردند ادامه داد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری هم اکنون نوبت ما مسئولان است که با همه توان برای رفع مشکلات معیشتی مردم و گره گشایی از کار آنان اقدام کنیم و این را یک وظیفه ملی و دینی تلقی کنیم.

علوی اظهار کرد: مردم هر جا نیاز بوده به میدان آمدند و سنگ تمام گذاشتند پس ما مسئولان نیز باید همه هم و غم خود را معطوف به خدمت بیشتر کنیم.

وزیر اطلاعات افزود: هر قدمی که برای رفاه و معیشت مردم برداشته شود، در ارتقا سطح امنیتی کشور تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: همه ما زیر بیرق مقام معظم رهبری هستیم و باید همه مسئولان با وجود تعدد نگرش ها تنها به فکر این باشند که به وظیفه خود که همان خدمتگزاری است عمل کنند. نام وزارت اطلاعات توام با امنیت و آرامش مردم است.

علوی: هم اکنون نام وزارت اطلاعات توام با امنیت و آرامش مردم است ولی برای دشمنان و برهم زنندگان امنیت کشور این واژه هراس انگیز و هولناک است.

وی گفت: همه ما برحسب وظیفه باید همه مولفه های لازم را برای تعمیق امنیت و ایجاد احساس امنیت در مردم به وجود آوریم. مردم در انتخابات هفتم اسفند فارغ از جریان های سیاسی و جناحی وارد میدان شدند.

وزیر اطلاعات در ادامه گفت: مردم متدین و انقلابی ما در انتخابات هفتم اسفند فارغ از جریان های سیاسی و جناحی وارد میدان شدند و تکلیفی را که احساس می کردند که باید انجام دهند عملی کردند.

علوی افزود: در این انتخابات پرشور، التهاب آفرینی دیده نشد و مردم در کمال آرامش به نامزدهای مورد نظر خود رای دادند و مشارکت آنان نسبت به دوره های قبلی مجلس شورای اسلامی بیشتر بود.

وی گفت: در برخی انتخابات قبلی، یکسری التهابات بعضاً محلی یا منطقه ای منجر به یک سری مشکلات و مسائل می شد و در انتخابات اخیر هیچ گونه حواشی نداشتیم و چیزی که وحدت و انسجام ملی را خدشه دار کند مشاهده نشد که از این بابت خدای بزرگ را شاکریم.

سید محمود علوی، امنیت و آرامش مثال زدنی را یک روی سکه حماسه هفتم اسفند بیان کرد و ادامه داد: همه عناصر امنیتی و انتظامی اعم از سپاه، ارتش، بسیج، دستگاه قضایی شورای امنیت کشور و شورای تامین استان ها در امنیت انتخابات دخیل بودند.