ثبت نام ورود به حوزه علمیه خراسان سال تحصیلی ۹۶- ۹۵ تا ۲۰ فروردین ۹۵ تمدید شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام شیردل ناصری‌نژاد مسئول دفتر پذیرش و بررسی حوزه علمیه خراسان، با اشاره به اینکه طلاب حوزه های علمیه میراث داران اسلام و سربازان امام زمان(عج) هستند و افراد دارای صلاحیت پذیرش خواهند شد، اظهار داشت: پذیرش رسمی طلاب برای تحصیل در حوزه علمیه برادران و خواهران خراسان سال تحصیلی ۹۶- ۹۵ که از ۱۵ بهمن ماه ۹۴ آغاز شده بود تا ۲۰ فروردین ۹۵ ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پذیرش به صورت سراسری در کل کشور امکان پذیر است، افزود: آزمون ورودی فقط در سه استان خراسان رضوی، جنوبی و شمالی برگزار خواهد شد.

این مسئول دفتر پذیرش و بررسی حوزه علمیه خراسان، ادامه داد: متقاضیان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه خراسان به آدرس www.hozehkh.com نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی اضافه کرد: ثبت نام کنندگان می‌توانند پس از نام نویسی برای ویرایش اطلاعات خود از ۲۱ تا ۲۵ فروردین ماه سال ۹۵ در این سایت اقدام کنند و کارت ورود به جلسه آزمون را، اول تا ششم اردیبهشت ماه دریافت کنند.

حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد با اشاره به آزمون ورودی خاطرنشان کرد: برادران دارای مقاطع سیکل (نظام قدیم و پایه نهم دوره اول دبیرستان نظام جدید) و دیپلم و خواهران در مقطع دیپلم می توانند در آزمون دوره بلند مدت حوزه علمیه خراسان شرکت کنند.

وی در ادامه گفت: در دوره سفیران هدایت، خواهران و برادران با مقطع تحصیلی دیپلم به بالا می توانند شرکت داشته باشند.

مسئول دفتر پذیرش و بررسی حوزه علمیه خراسان، یادآور شد: متقاضیان خواهر و برادر که دارای مقاطع تحصیلی کاردانی و بالاتر از آن می باشند، در آزمون ورودی شرکت نمی کنند و این دسته از متقاضیان بعد از اتمام ثبت نام خود به مرحله تحقیق و مصاحبه ارجاع داده می شوند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳ هزار نفر ظرفیت پذیرش در حوزه علمیه خراسان است، تاکید کرد: متقاضیان با مطالعه و اطلاع کامل در انتخاب حوزه و اولویت های خود در زمان ثبت نام، تصمیم درست را اتخاذ کنند.

حجت الاسلام ناصری نژاد، با بیان اینکه همه افراد در سراسر ایران از یک شرایط برخوردار هستند، در ادامه گفت: حافظان قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و خانواده های رزمندگان، جانبازان و شهدا می توانند از اولویت هایی که در دفترچه راهنمای پذیرش قید شده است، استفاده کنند.

بنابر این گزارش، زمان برگزاری آزمون سراسری ۱۰ اردیبهشت ماه و اعلام نتایج آزمون کتبی ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۵ خواهد بود.

زمان مصاحبه ۲۰ خردادماه تا ۳ تیرماه ۹۵ برنامه ریزی شده است که اسامی پذیرفته شدگان پس از مصاحبه، برادران ۲۰ تیرماه و خواهران ۱۰ مردادماه اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که آغاز دوره تثبیتی و مرحله نهایی مصاحبه خواهران و برادران برای ورود به حوزه علمیه خراسان از ۲۲ تیرماه تا ۳۱ مردادماه ۹۵ انجام خواهد پذیرفت.