کارشناس سیاسی معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان، گفت: اولین دوره کارگاه‌های تربیت سیاسی اجتماعی وحیانی با هدف افزایش دانش، بینش و آگاهی‌های سیاسی ویژه اساتید و طلاب برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ سید مجید علیزاده، کارشناس سیاسی معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان با اعلام این خبر افزود: این کارگاه با توجه به اهداف معاونت فرهنگی و تبلیغی حوزه در افزایش دانش، بینش و آگاهی‌‌های سیاسی اساتید و طلاب حوزه علمیه خراسان و همچنین با هدف آشنایی هادیان سیاسی از بین اساتید و فرهیختگان حوزه برگزار شد.

وی با اشاره به سند چشم انداز حوزه علمیه خراسان در افق ۱۴۱۴، مطرح کرد: هدف از این اقدامات، جامه عمل پوشاندن به ویژگی ها و الزامات سند چشم انداز حوزه علمیه خراسان در عرصه تعامل با نظام اسلامی در پشتیبانی و حفاظت از نظام اسلامی و برخوردار از اساتید آگاه، بصیر و زمان شناس است.

وی با اشاره به اینکه در برگزاری این کارگاه، مسئله سیاست در دیدگاه و زاویه قرآن و اهل بیت(ع) را مدنظر قرار داده ایم، تصریح کرد: آشنایی با مبانی تدبر در قرآن، انگیزه عمل و انس به قرآن در مساله سیاست از اهداف این کارگاه است.

علیزاده با اشاره به اینکه هدایت این کارگاه را حجت‌الاسلام محمد حسین الهی‌زاده، از اساتید حوزه و نویسنده کتاب تربیت سیاسی اجتماعی وحیانی، برعهده داشت، خاطرنشان کرد: ارتقا دانش، بینش و آگاهی‌های سیاسی اساتید و فرهیختگان حوزه در مباحث سیاست و استفاده از آنها به عنوان هادی سیاسی در مدارس یکی دیگر از اهداف برگزاری این کارگاه است.

وی با بیان اینکه، سرفصل ها با توجه به بحث سیاست از منظر قرآن و اهل بیت(ع) دیده شد، تشریح کرد: ضرورت بحث سیاست در جامعه قرآنی، مفهوم سیاست و تربیت سیاسی، ایجاد نگرش سیاسی اجتماعی وحیانی، رویکرد سیاسی اجتماعی قرآن، رویکرد سیاسی اجتماعی معصومین(ع) مهارت آشنایی با مباحث سیاسی اجتماعی وحیانی و مبادی آن از سرفصل های آموزشی در این کارگاه یک روزه بوده است.

این کارشناس سیاسی معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان، افزود: این کارگاه با حضور ۴۱ نفر از اساتید سطح یک و مسئولان فرهنگی مدارس علمیه برادران مشهد، در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه کارگاه های مشابهی در مدارس علمیه خواهران و برادران مشهد برگزار شده یا در حال برگزاری است، گفت: کارگاه های در دست اقدام در همین راستا، بصورت گسترده در بقیه مدارس مشهد و شهرستان ها در دستور کار است.

علیزاده با بیان اینکه، کارگاه‌های سیاسی اجتماعی وحیانی، با همکاری موسسه تدبر در قرآن و سیره برگزار شده است، تصریح کرد: از اساتید شرکت کننده در کارگاه که در سطوح بالا، دانش افزایی شده اند با همکاری موسسه تدبر در قرآن و سیره به عنوان اساتید این کارگاه ها انتخاب و بکارگیری خواهند شد.