باوجود ادامه خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار، دولت این کشور از ورود گروه‌های حقوق بشر بین‌المللی به میانمار ممانعت می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ خشونت علیه مسلمانان روهینگیا با همکاری آشکار از سوی دولت و پلیس میانمار ادامه دارد.

آنگ سان سو چی، رهبر سابق مخالفان میانمار که پنج سال پیش از سوی سازمان ملل متحد مورد تشویق قرار گرفته و جایزه صلح نوبل به او اختصاص یافت، امروز درب‌های این کشور را به سوی سازمان‌های بین‌المللی بسته و مانع از ورود هر گروهی برای تحقیق در ارتباط با حوادث علیه مسلمانان در این کشور می‌شود.

علی رغم این که مأموریت گروه‌های بین‌المللی جمع آوری اطلاعات در ارتباط با حوادث مربوط به نقض حقوق بشر علیه مسلمانان در میانمار به ویژه در منطقه راخین است، وزارت خارجه برمه اعلام کرد: کشورش هیچ دلیلی برای استقبال از چنین گروه‌هایی را نمی‌بیند.

این در حالی است که در آخرین حملات علیه مسلمانان، عده‌ای از علمای بودایی به جمعی از آنان حمله کرده و یک تن را کشته و شش تن دیگر را مجروح کردند.

گفتنی است: بیش از ۱۰۰ هزار مسلمان به دلیل خشونت‌های دینی که از سال ۲۰۱۲ آغاز شده و به کشته شدن صدها تن انجامید در اردوگاه‌های آوارگان در ایالت راخین زندگی می‌کنند و این مسلمانان تاکنون نتوانسته‌اند از این اردوگاه‌ها خارج شوند.