رژیم صهیونیستی در ادامه نقض دستورات سازمان ملل، ساخت بیش از ۱۹۰ واحد شهرکسازی جدید در بیت المقدس را آغاز کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ «کمیته برنامه ریزی و ساخت» زیر نظر شهرداری های رژیم صهیونیستی شب گذشته ساخت ۱۹۶ واحد جدید در شهرک های صهیونیست نشین در بیت المقدس را تصویب کرد.

به نوشته روزنامه «اسرائیل هیوم» این کمیته با ساخت ۹۸ واحد مسکونی در شهرک «رمات شلومو»، ۱۸ واحد دیگر در بیت حنینا و ۸۰ واحد نیز در شهرک «راموت» موافقت کرده است.

این روزنامه در شماره روز گذشته خود به نقل از «مئیر ترجمان» رییس شهرداری بیت المقدس که از سوی رژیم صهیونیستی اداره می شود، خاطرنشان کرد: نخست وزیر به تعهدات خود درخصوص طرح ساخت پروژه هایی که متوقف شده بود، متعهد است به گونه ای که تا پایان ماه جاری میلادی، ساخت حدود ۶ هزار واحد مسکونی جدید تصویب می شود.

از سوی دیگر، یک پایگاه عبری زبان در این زمینه گزارش کرد: کمیته ساخت و ساز وابسته به شهرداری رژیم صهیونیستی در جلسه هفته آینده خود ساخت ۸۰۰ واحد شهرکسازی در شهرک های بسجات زئیف، «نافیه یعقوب»، «رموت» و «جیلو» واقع در مرز بیت المقدس با سرزمین های اشغالی را تصویب می کند.

سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای حقوق بشری، با غیرقانونی خواندن ساخت و ساز در سرزمین های اشغالی و توسعه شهرک های یهودی نشین، آن را سدی بزرگ بر مسیر صلح میان رژیم صهیونیستی و فلسطین می دانند.

اقدامات رژیم صهیونیستی درحالی صورت می گیرد که شورای امنیت سازمان ملل سوم دی ماه ۹۵ (۲۳ دسامبر ۲۰۱۶) قطعنامه‌ای را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شد.

۱۴ عضو شورای امنیت سازمان ملل از جمله چهار عضو دائم این شورا شامل چین، فرانسه، روسیه و انگلیس به این قطعنامه رای مثبت دادند و تنها آمریکا بود که به این قطعنامه رای ممتنع داد.

در این قطعنامه شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین «فاقد مشروعیت قانونی» توصیف شده است.

با وجود تصویب این قطعنامه در عالی ترین نهاد بین المللی که مسؤول تامین امنیت ملل جهان معرفی می شود، مقام های رژیم صهیونیستی و در راس آنها «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم همواره اعلام کردند که به این قطعنامه پایبند نخواهند ماند.