نیروهای امنیتی آمریکا امام جماعت مسجد الرسول (ص) شهر لس‌آنجلس را بازداشت کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموران پلیس فدرال آمریکا صبح امروز با یورش به منزل خطیب «مجاهد عبدالکریم» امام جماعت مسجدالرسول(ص) لس آنجلس را بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی آمریکا همچنین رایانه شخصی امام جماعت مسجدالرسول(ص) را ضبط کردند.

تازه‌ترین خبرها حاکی است که امام جماعت مسجدالرسول(ص) پس از حدود چهار ساعت بازداشت،‌آزاد شده و وی هم اکنون در حال رایزنی با وکلای خود است.

عبدالکریم قصد داشت با سفر به شیکاگو مسجدی را در آنجا افتتاح کند که ماموران پلیس فدرال با بازداشت وی، مانع این سفر شدند.

امام جماعت مسجد الرسول در یک نگاه

امام جماعت مسجدالرسول(ص) در منطقه‌ای آمریکایی -آفریقایی در شیکاگوی آمریکا در قالب یکی از اعضای حزب پلنگ سیاه، از سال ۱۹۶۷ در کنار افرادی همچون دبورا جانسون(Deborah Johnson) و بابی راش (BobbyRush) به فعالیت جدی در این حزب پرداخت.

پس از گسترش فعالیت‌های اف بی آی در شیکاگو، وی به لس آنجلس رفت و پس از گرویدن به اسلام، اقدام به تاسیس مسجدالرسول(ص) در سال ۱۹۸۰ کرد که این مسجد پایگاهی شد برای برقراری صلح و امضای پیمان صلح بین چهار گروه گانگستری بانفوذ و پرقدرت آن منطقه که باهم درگیر بودند.

پس از انتخاب مذهب تشیع، سفرهای وی به ایران و خصوصا شهر قم و دیدار با مسؤولان و شخصیت‌های مذهبی ایران باعث ارتباط هرچه بیشتر وی با جامعه مسلمان ایران و سپس سخنرانی در دانشگاه‌های ایران شد.

سال‌ها مجاهدت خستگی ناپذیر عبدالکریم مجاهد که هم اکنون نیز امام جماعت مسجد الرسول شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکاست، منجر به دریافت افتخاراتی همچون انتخاب به عنوان سفیر جایزه صلح ارائه شده از سوی سناتور رودریک رایت، دریافت نشان ویژه برای پیمان صلح وات از نماینده کنگره، ماکسین وارتز و مشاور اجتماعی مرکز پزشکی پادشاهی لس آنجلس شد.