دو تن از روحانیون رزمی تبلیغی کمیته ارشاد و تبلیغ و دفاع از مقدسات عراق، روز گذشته در جریان درگیری با تروریست های فراری داعش در کوچه های موصل مجروح شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید ابوذر العوادی و شیخ عبدالهادی الجویبری از روحانیون رزمی تبلیغی کمیته ارشاد و تبلیغ و دفاع از مقدسات عراق، روز گذشته در جریان درگیری با تروریست های فراری داعش در کوچه های موصل مجروح شدند.

این روزها مبلغان حوزه علمیه در کنار رزمندگان بسیج مردمی و نیروهای امنیتی و ارتشی در عملیات آزادسازی موصل شرکت دارند و علاوه بر بیان مسائل شرعی و بالا بردن روحیه معنوی رزمندگان به جهادو پیکار با تروریستها نیز مشغول هستند.

حجت الاسلام العوادی در این رابطه گفت: مبلغان حوزه علمیه در خط مقدم جبهه مبارزه با تروریست ها حضور داشته اند و برخی از این نیروها توانسته اند خود را به ساحل دجله رد محله قدیمی موصل برسانند.

وی افزود: روحانیون رزمی تبلیغی حوزه علمیه گاه به تبلیغ و ارشاد و بیان احکام می پردازند و گاه در کنار رزمندگان عراقی با تررویست ها پیکار می کنند و همواره به گونه ای است که رزمندگان عراقی عمامه حوزه را در میان خود می بینند و همین باعث دلگرمی و تقویت روحیه آنها می شود.

این روحانی مبارز عراقی ادامه داد: تروریست های داعش تا کنون خسارت های زیادی را متحمل شده اند و جنازه های پوسیده آنها در کنار سنگر هایشان باقی مانده و اکنون رزمندگان عراقی در حال آزادسازی خانواده های زیادی هستند که تا کنون نزد داعش گروگان بوده اند.