روزنامه کویتی القبس امروز سه شنبه نوشت: عربستان همسایه وهم پیمان خود کویت را به دلیل سخنان عبد الحمید دشتی نماینده مجلس این کشور در حمایت از بشار اسد به قطع روابط تهدید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ عبد الحمید دشتی نماینده مجلس کویت در فوریه ( بهمن) گذشته در گفت وگو با شبکه خبری سوریه خواستار ریشه کن کردن تفکر وهابی بدون ذکر نام عربستان شد.
مجلس کویت در حال حاضر برداشته شدن مصونیت پارلمانی از دشتی را بررسی می کند.

روزنامه کویتی القبس امروز نوشت سفارت عربستان درکویت با ارائه یادداشت اعتراضی به دولت کویت سخنان دشتی را مداخله در امور داخلی عربستان دانست.

عربستان در این یادداشت اعتراض اعلام کرد این امر تاثیر منفی در روابط برادرانه وتاریخی دو کشور گذاشته و احتمالا منجر به قطع روابط سیاسی دو کشور می شود.

مجلس کویت با بررسی سخنان دشتی در مارس جاری آن را محکوم و با تقدیر از روابط مستحکم خود با عربستان هرگونه سخن علیه عربستان را محکوم و سرنوشت دو کشور را با یکدیگر گره خورده خواند.

روزنامه های کویت به نقل از مرزوق الغانم رئیس مجلس امت کویت اعلام کردند هرگونه توهین به کشورهای حاشیه خلیج فارس توهین به امیر کویت است.

سفارت عربستان در کویت دشتی نماینده پارلمان این کشور را بخاطر انتقاد از حمایت ریاض از تفکر وهابی تحت پیگرد قضایی قرار می دهد.

عبدالحمید دشتی یکی از نمایندگان مجلس کویت از حامیان دولت بشار اسد در سوریه و از مخالفان تروریست ها به شمار می رود؛ وی اخیرا نیز دیداری با بشار اسد داشته است.