سریال عربی کلاغ های سیاه(غرابیب سود) با موضوع داعش و جهاد نکاح در اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه سازمان صداوسیما تحلیل و بررسی شد.

به گزارش پرس شیعه؛ سریال کلاغ های سیاه در ماه رمضان سال جاری در ۲۰ قسمت از شبکه های mbc و ابوظبی پخش شده است، این سریال که تولید بنگاه رسانه ای mbc متعلق به خاندان آل سعود می باشد، به موضوع پیوستن زنان به گروهک تروریستی داعش و مقوله جهاد نکاح می پردازد.

سید محمد رضا خوشرو، مدیر گروه فرهنگ و هنر دینی رسانه این اداره کل درباره تحلیل و بررسی این سریال گفت: با توجه به حساسیت های خاص تولید و پخش این سریال توسط خاندان آل سعود که به نوعی خود از حامیان اصلی گروهک تروریستی داعش می باشند، ضروری بود تا فرم، محتوا، روایت و مضامین اصلی این سریال مورد تحلیل قرار گیرد تا اهداف پنهان دیپلماسی عمومی و رسانه ای خاندان آل سعود و حامیان و مشارکت کنندگان غربی آنان در تولید این اثر آشکار شود.

وی اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه با بهره مندی از پژوهشگران خبره در حوزه دین و رسانه که بعضا به زبان های خارجی نظیر عربی و انگلیسی نیز مسلط می باشند، محصولات رسانه ای جریان های معاند را به صورت مستمر رصد و با تشخیص مسئولین امر، اقدام به تحلیل و بررسی این گونه آثار می نماید.

مدیر گروه فرهنگ و هنر دینی رسانه این اداره کل، پژوهشگر اصلی این تحقیق را حجت الاسلام علی رضایی آدریانی معرفی نمود که با بهره گیری از دیگر نظرات کارشناسان و صاحب نظران، این گزارش تحلیلی را به صورت فوری به سرانجام رسانده اند تا با پایان ماه مبارک رمضان در اختیار مدیران و مسئولان مرتبط فرهنگی-رسانه ای کشور قرار گیرد.

لازم به ذکر است: سازمان و نهادهای مرتبط در صورت تمایل به بهره برداری از این گزارش می توانند با مدیریت ارتباطات اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه و مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی irc.ir ارتباط برقرار کنند.