رییس شورای شرعی حزب الله لبنان از بهار عربی به عنوان توطئه ای جهت نابودی مقاومت اسلامی یاد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ هیأتی از جنبش توحید اسلامی لبنان به ریاست صهیب شعبان با حجت الاسلام شیخ محمد یزبک رییس شورای شرعی حزب الله در دفتر وی دیدار و گفت وگو کرد.

صهیب شعبان در این دیدار گفت: در این دیدار بر ادامه راه شیخ سعید شعبان رییس فقید این جنبش مبنی بر مبارزه با تفرقه میان شیعیان و اهل تسنن تأکید کرده و همواره در یک صف در مقابل دشمن تکفیری و صهیونیستی خواهیم ایستاد.

وی افزود: شیعه و سنی با قرار گرفتن در یک خندق می توانند با توطئه های دشمنان مقابله کنند.

حجت الاسلام یزبک نیز تصریح کرد: در ابتدای تاسیس جنبش مقاومت به رهبری سید عباس موسوی بارها با شیخ سعید شعبان دیدار کرده ایم. این عالم فقید خطر توطئه علیه اسلام را به خوبی درک کرده و وحدت اسلامی را پیگیری می کرد و بر این اساس باید راه آنان را جهت مقابله با توطئه مخدوش کردن اسلام ادامه دهیم.

این روحانی لبنانی اظهار داشت: جنگ سال ۲۰۰۶ اقدامی علیه مقاومتی بود که لبنان را از لوث اشغالگران آزاد کرد و برای اولین بار بود که صهیونیست ها مجبور شدند از خاکی که اشغال کردند، عقب نشینی کنند.

وی ادامه داد: این جنگ با دستور آمریکا و حمایت برخی کشورهای غربی و عربی برای نابودی حزب الله انجام گرفت زیرا حزب الله در رأس مقاومت قرار دارد. این مقاومت همچنان ادامه خواهد یافت و با دشمن صهیونیستی به مبارزه برمی خیزد.

شیخ یزبک تأکید کرد که هدف از آنچه بهار عربی نامید می شود، شعله ور کردن فتنه و جنگ در برخی کشورها و از هم فروپاشی و نابودی مقاومت بود و تحولات سوریه نیز بهترین دلیل بر این مساله به شمار می آید تا بگویند مقاومت هیچ خاستگاهی ندارد.

عضو ارشد مقاومت خاطرنشان ساخت: جنایت های تروریستی و فتنه و آشوب در لبنان نیز برای ریشه کن شدن مقاومت رخ دادند ولی ما اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از امنیت جامعه انجام داده و به موفقیت رسیدیم.