آیت الله سید کاظم حسینی حائری با صدور بیانیه ای، پیروزی نیروهای نظامی عراق در شهر موصل را تبریک گفت.

به گزارش پرس شیعه؛ در پی آزادی شهر موصل از دست داعش، «آیت الله سید کاظم حسینی حائری» از مراجع برجسته عراق با صدور بیانیه ای، پیروزی نیروهای نظامی عراق در شهر موصل را تبریک گفت.

وی با قدردانی از مجاهدان نسبت به عقد تفاهم هایی با بهانه های واهی با قدرت های بزرگ برای تامین منافع آنها و توطئه برای تضعیف بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) ابراز نگرانی کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: از حکومت عراق می خواهیم که اجازه بقای نیروهای آمریکایی در این کشور یا ساخت پایگاه را به آنها ندهد. چنین کاری نه تنها خیانت به وطن بلکه از بزرگترین گناهان نزد خداوند است.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلَقَدْ سَبَقَتْ کَلِمَتُنَا لِعِبَادِنَا الْمُرْسَلِینَ * إِنَّهُمْ لَهُمُ الْمَنصُورُونَ * وَإِنَّ جُندَنَا لَهُمُ الْغَالِبُون ــ عده قطعی ما برای بندگان فرستاده ما از پیش مسلّم شده * که آنان یاری شدگان اند * و لشکر ما پیروز هستند» (آیات ۱۷۱ تا ۱۷۳ سوره الصافات)

ای فرزندانم در الحشد الشعبی و نیروهای مسلح عراق

پدرتان به شما و پیروزی های گذشته و امروزتان در پاکسازی شهر موصل و آزاد کردن مردم این شهر از دست تروریست های داعشی افتخار می کند. پدرتان به شما و سایر مردم عراق از هر طائفه و قومیتی از جمله فرزندانم در نیروهای مسلح این پیروزی الهی را تبریک می گوید.

به این مناسبت احساس ناراحتی و حزن خودم را در قبال آنچه که از تضییع حقوق مردم کشورم و توطئه های متوالی علیه مصالح آنها رخ می دهد، بیان می کنم. در زمانی که سر و صداهای زیادی بلند شده است، شاهد عقد تفاهم هایی با بهانه های واهی با قدرت های بزرگ برای تامین منافع آنها و اجرای توطئه هایشان برای تضعیف قدرت حقیقی در صحنه یعنی الحشد الشعبی هستیم.

براساس این منطق به همه شما از جمله نمایندگان مجلس، دولتمردان و نخبگان می گویم که در حق این ملت مظلوم تقوا پیشه کنید و طرح های قدرت های بزرگ را در حق این ملت اجرا نکنید. در حق این نیروهای مردمی فداکار که مصداق کلام امام علی(ع) در حق مجاهدین در فتنه آخرالزمان هستند، تقوا پیشه کنید و پشتیبان آنها باشید. امیرالمومنین(ع) در حق این مجاهدین فرمودند: گروهى با آنان در راه خدا مى جنگند که نزد گردنکشان خوار و پست مى نمایند و در زمین غیر معروف و در آسمان معروفند.

نیروهای الحشد الشعبی در کنار سایر نیروهای مسلح عراق مایه امنیت این کشور و در کمین تروریست های داعشی و اربابان آمریکایی و صهیونیست آنها هستند. هنوز نبرد با دشمن به پایان نرسیده است. از حکومت عراق می خواهیم که اجازه بقای نیروهای آمریکایی در این کشور یا ساخت پایگاه را به آنها ندهد. چنین کاری نه تنها خیانت به وطن بلکه از بزرگترین گناهان نزد خداوند است.

همگان بدانند که الحشد الشعبی یک گروه حزبی یا تشکل سیاسی یا یک پروژه نیست. بلکه الحشد الشعبی و گروه های مقاومت تشکیل دهنده آن خلاصه ایمان این ملت غیرت مند و فداکاری های آن است. الحشد الشعبی هدیه ای از جانب خداوند برای مواجهه با هر گونه خطری است که عراق، امنیت و ملت آن را از داخل و خارجش تهدید می کند. دشمنان و در راس آن آمریکا خطر الحشد الشعبی را در راه تحقق توطئه هایشان احساس و به همین دلیل با آن دشمنی کردند.

ای فرزندانم در الحشد الشعبی، به برکات خداوند در مسیر خودتان ادامه بدهید. شما برتر هستید و خداوند با شما است و اعمال شما را رها نمی کند.

آمریکا و مزدورانش بدانند آنها حقیرتر و ضعیف تر از آن هستند که از الحشد الشعیب چیزی بخواهند، در حالی که یک امت غیرتمند پشت آن قرار دارد. ملت شجاع عراق، رزمندگان و شهدای الحشد الشعبی را جگر گوشگان خود می داند که به خاطر آنها در امنیت قرار دارند و سلاح الشحد الشعبی به سمت سینه دشمنان نشانه رفته است.

۱۳ / شوال / ۱۴۳۸ ﻫ
کاظم الحسینیّ الحائری