نشست هم‌اندیشی روسای انجمن‌های علمی در راستای مشارکت نخبگان و استعدادهای برتر در تصمیم‌سازی‌ها و مدیریت کشور برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از وزارت علوم، وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم در این نشست گفت: ساماندهی و تقویت انجمن‌های علمی به منظور ایفای نقش مرجعیت علمی و ارتقای مشارکت در تصمیم‌سازی‌ها، توسعه، ترویج و انتشار علم و فناوری در نقشه جامع علمی کشور عنوان شده است.

وی افزود: طراحی ساز و کار لازم برای بهره‌مند ساختن سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌ گیری‌های کلان کشور از پژوهش‌های تایید شده در مراجع معتبر علمی از جمله فرهنگستان‌ها و موسسات و کانون‌های تفکر و انجمن‌های علمی مرتبط نیز از دیگر بندهای مطرح شده در نقشه جامع علمی کشور در راستای تقویت انجمن‌های علمی است.

وی حمایت از برگزاری همایش‌های تخصصی توسط انجمن‌های علمی بویژه در حوزه‌های اولویت‌دار را از برنامه‌های وزارت علوم اعلام کرد و گفت: تسهیل واگذاری نشریات علمی و تخصصی به انجمن‌های علمی و ایجاد نهادهای رصد علم و فناوری در حوزه‌های اولویت‌دار با مشارکت این انجمن‌ها و مراکز دانشگاهی و موسسات غیردولتی از دیگر نقش‌های انجمن‌های علمی در نقشه جامع علمی کشور است.

در این نشست از انجمن‌های برتر علمی در ۶ گروه تخصصی علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، بین رشته‌ای و علوم انسانی تقدیر شد.