فرمانده آمریکایی در عملیات ائتلاف آمریکایی ضد داعش، تأکید کرد که جنگ علیه داعش هنوز به پایان نرسیده ست.

به گزارش پرس شیعه به نقل شبکه خبری بی بی سی، استیون تاونسند ژنرال ارتش آمریکا و فرمانده عملیات عزم استوار در ائتلاف آمریکایی ضد داعش تأکید کرد که با وجود پیروزی تاریخی ارتش عراق در موصل، امکان ظهور نسخه جدیدی از داعش وجود دارد.

وی ضمن تأکید بر اینکه جنگ علیه داعش هنوز به پایان نرسیده است پیشنهاد داد که دولت عراق باید تلاش کند با اهل سنت عراق ارتباط خود را حفظ کند تا با داعش مقابله کند. وی افزود: این اقدام کمک خواهد کرد تا خطر تلاش های داعش برای مطرح کردن خود در یک قالب جدید شکست بخورد.

این ژنرال آمریکایی تأکید کرد که با وجود آزادی موصل قرار نیست تعداد نیروهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش در عراق کاهش پیدا کند و در این باره گفت: هنوز تا پایان این جنگ فاصله زیادی وجود دارد، به همین دلیل بعید می دانم که تغییر بزرگی در سطح تعداد نیروهای ما در آینده نزدیک در عراق صورت بگیرد با این حال کار سختی بر دوش عراقی ها و ائتلاف قرار دارد که باید آن را انجام دهند.

وی تأکید کرد که نیروهای ارتش عراق هنوز مأموریتت دارند تا عناصر تروریستی داعش را از شهرهای تلعفر و الحویجه خارج کنند و گفت که با آزادسازی موصل ممکن ائتلاف تلاش های اطلاعاتی خود و پروازهای خود برای باز پس گرفتن رقه را نیز افزایش دهد اما این تغییر خیلی بزرگ نخواهد بود.

فرمانده عملیات ارتش آمریکا در ائتلاف آمریکایی ضد داعش در خصوص اخبار ضد و نقیض منتشر شده درباره مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده داعش گفت نمی توان قاطع گفت که البغدادی زنده است یا مرده.