حزب‌ الله لبنان اخبار منتشرشده در برخی رسانه‌ها مبنی بر خروج تدریجی نیروهای این حزب از سوریه را تکذیب کرد و انتشار چنین اخباری را در راستای منافع رژیم صهیونیستی خواند.

به گزارش پرس شیعه؛ سایت لبنانی «جنوبیه»، که وابسته به مخالفان داخلی حزب‌ الله است، در گزارشی مدعی شده بود: صدها تن از نیروهای حزب‌ الله، که در سوریه می‌جنگند، به‌صورت ناگهانی و از پیش اعلام نشده عصر دوشنبه به منازل‌شان در «ضاحیه جنوبی» بازگشته‌اند. این رویداد با صدور تصمیم «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه مبنی بر خروج بخش اعظمی از نیروهای این کشور از سوریه، همزمان شده است.

ولی اصل قضیه این است که با توجه به احتمال طولانی شدن آتش‌بس به‌ویژه در مناطقی که عناصر تروریستی «جبهه النصره» و «داعش» در آنجا حضور ندارند، صدها تن از مبارزان حزب‌الله، که نزدیک «الزبدانی» تجمع کرده بودند، به منازل‌شان بازگشته‌اند تا پس از پایان آتش‌بس حملات خود علیه عناصر تکفیری را از سر گیرند.

در همین راستا، «محمد عفیف» مسئول رسانه‌ای حزب‌الله در گفت‌وگو با روزنامه الکترونیکی «القدس العربی» ضمن تکذیب خبر بازگشت تدریجی نیروهای گروه مقاومت لبنان از سوریه، تصریح کرد: مبارزان حزب‌الله در این مدت (سه‌شنبه) در درگیری‌های شدیدی، که در شهر تاریخی «تدمر» و با پشتیبانی جنگنده‌های روسی علیه داعش در جریان است، وارد شده‌اند.

یک منبع دیگر وابسته به حزب‌الله نیز گفت: حزب‌الله قصد ندارد حضور نظامی خود در سوریه به‌ویژه در مناطقی، که در آنجا حضور دارد، از دمشق گرفته تا حمص، حماه و حلب را کاهش دهد.