قم – امام جمعه قم گفت: معیارهای حزبی و جناحی نباید در تعیین کابینه جدید نقش داشته باشد که اگر اینگونه باشد امیدی به آن کابینه نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به آزادسازی موصل، اظهار داشت: این پیروزی منحصر به ملت عراق نیست و در واقع پیروزی جبهه حق علیه باطل و پیروزی فتوای مرجعیت شیعه در مقابل تروریست‌ها و حامیان آنها بوده است.

دشمن به فکر ایجاد اسرائیل دوم در کردستان عراق است

وی با بیان اینکه در این پیروزی بیش از چند هزار تروریست کشته و ضربه عظیمی به جریان تکفری‌ها وارد آمد، گفت: نباید به این پیروزی بسنده کرد و دست از مقابله برداشت چرا که دشمنان به دنبال فتنه دیگری هستند و زمزمه استقلال کردستان عراق و ایجاد اسرائیل دوم در این منطقه را در سر دارند که می‌تواند از داعش خطرناک‌تر باشد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه تغییر صحنه تحولات به نفع جبهه مقاومت، مهر ابطال بر خلافت داعش، امنیت مناطقی از کشور عراق، دور شدن تهدید از مرزهای ایران و ایجاد وحدت بین شیعه و سنی را از دستاوردهای این پیروزی برشمرد.

وی با بیان اینکه هرجا آمریکا حضور پیدا کرده جز خرابی و مبارزه با اخلاق کار دیگری انجام نداده است، تصریح کرد: این روزها سران آمریکایی در حال تهدید ما هستند که ما با صدای رسا فریاد می‌زنیم که آمریکا و استکبار این آرزو را برای همیشه به گور می‌برند و همچنان ما پای ارزش‌هایمان ایستاده‌ایم.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه امروز ملت میانمار در آتش و خون غوطه‌ور هستند، گفت: مجامع بین المللی و آمریکای مدافع حقوق بشر کجا هستند؛ معتقد هستیم که ملت و دولت ما باید فریاد حمایت از مظلوم سر داده و از آن‌ها حمایت کنند.

کابینه‌ای انتخاب شود که بتواند وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور را عملی کند

وی در خصوص تشکیل کابینه دولت جدید ابراز داشت: رئیس جمهور در طول انتخابات وعده‌هایی داده است لذا پیشنهاد ما این است وزرایی انتخاب شوند که از شاخص‌های لازم جهت عملی شدند وعده‌ها برخوردار باشند و در جهت پایان یافتن بیکاری و مشکلات معیشتی، رونق تولید تلاش کنند.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه معیارهای حزبی و جناحی نباید در تعیین کابینه نقش داشته باشد که اگر این‌گونه باشد امیدی به آن در حل مشکلات نخواهد بود، افزود: افرادی که انتخاب می‌شوند باید دارای روحیه جهادی، انقلابی، سعه صدر، انتقاد پذیر و متواضع باشند.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام صادق(ع) و یورش به مدرسه فیضیه، گفت: جلادان در این روز حریم فیضیه و روحانیت را شکستند و عده‌ای را به شهادت رساندند.

آیت الله حسینی بوشهری به اولین دوره تشکیل مجلس خبرگان رهبری پرداخت و افزود: تعیین امام خامنه‌ای به عنوان رهبری مهم‌ترین و زرین‌ترین اقدام این مجلس بوده است.

وی همچنین به سالروز تشکیل شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: این شورا با ژرف‌اندیشی امام خمینی(ره) برای حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام تشکیل شد و حقیقتا از روز تشکیل تاکنون دغدغه‌ای جز حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام نداشته است.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود، به امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: گسترش مفاسد اجتماعی، محرومیت جامعه از برکات الهی و تسلط نااهلان بر جامعه دینی از پیامدهای ترک این عمل است.