شیراز _ نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: حکومتی که مردم بصیر و هوشیار را پشتیبان داشته باشد تمامی فتنه ها را شکست می دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز، با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق(ع)، گفت: امام صادق(ع) از فرصتی که در اختیار او بود در ابعاد مختلف بهره برداری کرد که یکی از آنها حرکت تشکیلاتی سیاسی زیر زمینی بود.

وی ادامه داد: امام صادق(ع) در تمام برنامه ها امامت را با حکومت همراه و حکومت را شعبه ای از امامت معرفی می کرد و هیچگاه اجازه نمی داد شیعیان با حکومت ظلم همراه باشند.

امام جمعه شیراز افزود: امام(ع) از آغاز به دنبال تشکیل حکومت بود و با شاگردان مختلف شبکه ای راه اندازی کرد و با شهرهای مختلف در ارتباط بود.

آیت الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فتنه ۷۸، یادآور شد: امروز ۲۳ تیر در تاریخ انقلاب همراه با شکست استکبار جهانی در سال ۷۸ است دشمنان که در طول زمان حضور امام(ره) تمام برنامه های خود را شکست خورده دیدند شیطنت های دیگر را برای بعد از امام(ره)گذاشتند و ۱۰ سال برنامه ریزی کردند که در فتنه ۱۷ تیر تا ۲۳ تیر ۷۸ خلاصه شد اما حضور مردم تمام توطئه ها را بر باد داد و سردمداران آن حرکت به خارج فرار کردند.

وی افزود: گروهی که حتی در کتاب های خود منکر حضور امام زمان(عج) شدند که این رفتارها نتیجه وابستگی به غرب و کفر است که انسان بدبخت می شود و همه زندگی خود را به آتش می کشند اما حضور مردم همه توطئه ها را از بین برد.

امام جمعه شیراز ادامه داد: در نظامیکه مردمی بصیر و هوشیار حامی آن باشد هیچ فتنه ای دوام نمی آورد و هر فتنه ای که باشد با حضور مردم از بین میرود.

آیت الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جایگاه شورای نگهبان، گفت: حافظ سلامت نظام شورای نگهبان است و مانع از انحراف در کانون مجلس و انتخابات شورای نگهبان است و به حق رسالت خود را بدون توجه به افراد انجام داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تامین اجتماعی نیز گفت: در بحث تامین اجتماعی و بهزیستی و رسیدگی به محرومین جامعه نیز مهم است که دولت باید در دو بخش انجام دهد با اشتغال پایدار و دوم افراد گرفتار که باید با کمک دولت رفع گرفتاری شوند و مردم نیز حضور داشته باشند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: آسیب اجتماعی زیاد است افزایش طلاق، کودکان بی سرپرست و معلولین جامعه باید مورد رسیدگی قرار گیرند.