یزد ـ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: آنچه که کشور ما را از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون به رغم همه تهدیدها از ضربه‌های دشمن مصون نگاه داشته، نعمت ولایت است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت ‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه ولایت و رهبری نعمتی بزرگ و اصلی‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: اگر نعمت رهبری نبود، کشور ما اکنون مانند بسیاری از کشورهای منطقه درگیر آشوب بود.

وی بیان کرد: دشمنان ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون نقشه‌های بسیاری برای نابودی کشور ما و تسلط بر مردم داشته‌اند اما به دلیل وجود رهبری با اقتدار همواره نقشه‌های آنها نقش برآب شده است.

ناصری تصریح کرد: دشمنان ما به ویژه آمریکا دائم در صدد تضعیف جایگاه ولایت هستند و تلاش می‌کنند اهمیت این نعمت بزرگ را کمرنگ کنند اما مردم ما به این باور رسیده‌اند که اگر خدای ناکرده قرار باشد دشمن بر کشور ما پیروز شود، هیچکس در امان نخواهد ماند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: دشمنان اگر بر این کشور مسلط شوند، اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسند و به همه آسیب خواهند زد بنابراین همه ما وظیفه داریم تا آخرین قطره خون خود از ولایت فقیه پشتیبانی کنیم تا به فرموده امام خمینی (ره)، به مملکت ما آسیبی نرسد.

ناصری، ولایت را مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: اگر ولایت فقیه نبود، کشور ما نه در دوران انقلاب به پیروزی می رسید و نه از آسیب ‌های بعدی که دشمنان برای ما رقم می زنند، در امان می ماند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر فریضه و واجب هستند و نباید نسبت به آنها غفلت صورت گیرد بلکه باید به اندازه نماز و روزه برای آن اهمیت قائل بود.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر نیز احکام و آدابی دارد، تصریح کرد: در جامعه ما مردم آگاهی کمی نسبت به این فرایض دارند و در مجموع به آن کم توجهی شده است.

امام جمعه یزد تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر به طور قطع آثار و نتایج بسیار خوبی برای جامعه به دنبال خواهد داشت که مهمترین آن کاهش آسیب های اجتماعی است بنابراین همه ما باید برای اجرای آن در جامعه تلاش کنیم.