رژیم صهیونیستی از زمان اشغال قدس در سال ۱۹۶۷ مرتکب جنایات بسیاری در مسجدالاقصی شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ شهادت ۳ جوان فلسطینی در مسجدالاقصی در روز جمعه موضوع جدیدی نبود و از سال ۱۹۶۷ تا کنون ۳۵ فلسطینی در مسجدالاقصی به شهادت رسیده‌اند.

بر اساس گزارش وبگاه «وطن»، در تاریخ ۲۱ /۸ /۱۹۶۹ یک شهرک‌نشین صهیونیست منبر تاریخی و باستانی «صلاح‌الدین» در مسجدالاقصی را به آتش کشید.

در تاریخ ۱۱/۴/۱۹۸۲ یک نظامی ارتش صهیونیستی به مسجدالاقصی یورش برد و اقدام به تیراندازی بی‌هدف به سمت فلسطینی ها کرد که طی آن دو نمازگزار به شهادت رسیدند.

یکی از وحشیانه‌ترین جنایت‌هایی که سربازان صهیونیست در صحن مسجدالاقصی مرتکب شدند به ۸ اکتبر ۱۹۹۰ / ۱۳۶۹ باز می‌گردد در این تاریخ نمازگزاران مسلمان از ورود گروه تندرو و تروریست هیأت امنای معبد که قصد قرار دادن سنگ بنای ساخت معبد خود را داشتند، ممانعت به عمل آوردند به دنبال آن سربازان صهیونیست به طرف نمازگزاران تیراندازی کردند که این اقدام به شهادت بیش از ۲۰ فلسطینی و زخمی شدن ۱۱۵ تن دیگر انجامید.

در تاریخ ۲۸/۹/۲۰۰۰ آرییل شارون با حمایت نظامیان صهیونیست وارد مسجدالاقصی شد، فلسطینی‌ها این را هتک حرمت مکان شریف مذکور دانستند و در روز بعد درگیری‌های گسترده‌ای رخ داد که طی آن ۹ فلسطینی به شهادت رسیدند.

در طی این سالها، صدها فلسطینی نیز با گلوله نظامیان صهونیست در مسجدالاقصی زخمی شدند.