فعالان سعودی شبکه‎های اجتماعی و کاربران اینترنتی در پی غیاب «محمد بن نایف» ولیعهد تازه برکنار شده عربستان در مراسم عزاداری عمویش، هشتگی را راه‌اندازی کرده و در آن خواستار آزادی وی از «اقامت اجباری» شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ همزمان با مرگ «عبدالرحمن بن عبدالعزیز آل سعود» برادر بزرگتر شاه عربستان، عدم حضور «محمد بن نایف» ولیعهد تازه برکنار شده این کشور در مراسم تدفین و عزاداری به سوژه رسانه‎های داخلی و خارجی تبدیل شد.

تعدادی از کاربران و فعالان شبکه‎های اجتماعی هشتگی را با عنوان «بن نایف را برای شرکت در مراسم عمویش آزاد کنید» در فضای مجازی راه‎اندازی کردند و در آن خواستار آزادی بن نایف ولیعهد سابق و برکنار شده شدند.

به گزارش خبرگزاری اسکای پرس، کاربران اینترنتی تاکید کردند که وی از زمان برکناری از سمتش و جایگزینی محمد بن سلمان فرزند شاه عربستان، تحت «اقامت اجباری» قرار دارد.

فعالان سعودی شبکه‎های اجتماعی این هشتگ‌ها را پس از آن ایجاد کردند محمد بن نایف در اقامه نماز میت حضور پیدا نکرد، این در حالی است که بیشتر اعضای خاندان حاکمه آل سعود در این مراسم شرکت کرده بودند.

کاربران تاکید کردند که اختلافات شدیدی بین شاه عربستان و ولیعهد عربستان با محمد بن نایف وجود دارد که پنهان کردن و سکوت در قبال این مساله به نفع کشور عربستان نیست، لذا در صفحات توئیتر و فیسبوک خود خواستار اجازه دادن به بن نایف برای شرکت در مراسم عزداری شدند.

روزنامه نیویورک تایمز نیز پس از عزل بن نایف به دستور شاه عربستان و جایگزینی محمد بن سلمان نوشته بود که بن نایف ممنوع الخروج شده و در شهر جده تحت اقامت اجباری قرار دارد.

«عبدالرحمن بن عبدالعزیز آل سعود» برادر بزرگتر «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی هفته گذشته در سن ۸۶ سالگی درگذشت