یکی از مراجع تقلید نجف اشرف خاطرنشان کرد: اسلام اصیل و صحیح، برگرفته از مکتب اهل بیت (ع) است.

به گزارش پرس شیعه؛ جیمس مونرو سفیر نیوزیلند به همراه جمعی از اعضای سفارتخانه و کویس واتکنز معاون سفیر استرالیا با حضرت آیت الله شیخ بشیر نجفی از مراجع تقلید نجف اشرف دیدار کردند.

حضرت آیت الله نجفی در این دیدار گفت: ملت عراق بدون هیچ ترسی با شجاعت و فداکاری در برابر فتنه‎گرانی که پس از اشغال برخی از اراضی عراق به دست جریان تروریستی داعش درپی ضربه زدن به وحدت ملی عراق بودند، ایستادند.

وی افزود: جهانیان باید بدانند که اسلام اصیل و صحیح برگرفته از مکتب اهل بیت (ع) است. امیرالمومنین علی (ع) در حدیثی می فرماید «انسان ها یا برادر دینی و یا در خلقت به تو شبیه هستند.» و این موضوع مبنای تعامل مردم عراق در رابطه آوارگان و جنگ زدگان به ویژه کودکان و سالخوردگان پس از آزادی اراضی اشغالی از چنگال داعش بود.

سفیر نیوزیلند نیز پیروزی بر جریان تروریستی داعش و آزادی شهر موصل را به حضرت آیت الله نجفی تبریک گفت.

ملت عراق دست هر گونه متجاوزی را قطع می‎کند

حجت الاسلام شیخ علی نجفی مدیر و فرزند حضرت آیت الله نجفی در دیدار جداگانه با سفیر نیوزیلند بیان داشت: دستیابی به امنیت یکی از اهداف بسیار اساسی در اعطای شهید در مبارزه با تروریسم بود.

وی با بیان اینکه مراجع تقلید تاکید بسیاری بر حفظ امنیت و ثبات در این کشور را دارند، اظهار داشت: عراق آماده همکاری با همه کشورها برای تحقق امنیت در این کشور را دارد.

مدیر دفتر حضرت آیت الله نجفی با اشاره به برخی از رشادت‎های رزمندگان در مبارزه با تروریسم خاطرنشان کرد: عملیات در بعضی از مناطق عراق با مشکلات و سختی‎های مختلفی همراه بود اما رزمندگان با صبر و تحمل توانستند به پیروزی‎های ارزشمندی دست پیدا کنند.

وی حضور نظامی ترکیه در خاک عراق را نگران کننده توصیف کرد و ادامه داد: ملت عراق توانایی قطع دست هر گونه متجاوز به خاک این کشور را دارد.

حجت الاسلام نجفی در پاسخ به درخواست برخی از مسؤولان عراقی جهت انحلال بسیج مردمی گفت: بسیج مردمی عراق بخشی از نیروهای مسلح این کشور است که در کنار سایر رزمندگان با تروریسم و اشغالگران مبارزه می کند.