شانزده تن از روحانیون شیعه و سنی استان دیالی عراق با ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، دیدار کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دیدار که در سفارت کشورمان در بغداد برگزار شد، امام جماعت و خطیب مسجد جامع شهر خالص دیالی از حمایت‌ها و خدمات جمهوری اسلامی ایران در مدت پس از سقوط رژیم بعث و حملات گروهک تکفیری داعش تاکنون، تشکر کرد.

مسئول دفتر دیوان وقف سنی در دیالی به تخریب ۸۰ درصد از مساجد و مراکز فرهنگی این استان اشاره کرد و گفت: تاکنون حملات بسیاری به ما شده است و نمی‌خواهیم این وضع ادامه یابد.

مسجدی، سفیر کشورمان با اشاره به جایگاه استان دیالی در عراق و همسایگی آن با جمهوری اسلامی ایران گفت: باید تلاش مضاعفی صورت گیرد که امنیت توسط نیروهای مردمی و ارتش عراق به این استان بازگردانده شود.

وی با تأکید بر نقش مؤثر علمای شیعه و سنی جهت جلوگیری از افراط‌گرایی افزود: امروز، داعش رو به نابودی کامل است، اما باید با طرز تفکر این عناصر کج‌اندیش مقابله شود.

سفیر کشورمان تلاش برای اتحاد شیعه و سنی و تقویت روحیه اخوت و برادری را از مهمترین نکات بارز در فضای کنونی عراق برشمرد.

وی به نقش مهم و حیاتی حشد الشعب در عراق اشاره کرد و از تمامی علمای شیعه و سنی خواست از این نیروهای مردمی حمایت همه جانبه داشته باشند، چراکه موجب دوام امنیت کشور عراق است.

در ادامه این دیدار، روحانیون شیعه و سنی استان دیالی شکل گیری فعالیت‌های زیربنایی را برای حمایت‌های فرهنگی جهت تعامل بیشتر بین مردم این استان با استان‌های همجوار ایران خواستار شدند.