پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، ۹ تا ۱۳ مرداد با حضور خادمان و مروجان فرهنگ رضوی از ایران و جهان در مشهد مقدس، برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مشهدالرضا همچون سال‌های گذشته با برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) همزمان با دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س)، میزبان خادمان و مروجان فرهنگ رضوی از اقصی نقاط دنیا و سراسر ایران در روزهای ۹ تا ۱۳ مرداد خواهد بود.

این جشنواره با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی، بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و مشهد ۲۰۱۷ برگزار می‌شود.

بیش از ۷۰ تن از خادمان رضوی از کشورهای مختلف جهان در این جشنواره شرکت می‌کنند و در برنامه‌های تدارک دیده شده در ایام برپایی جشنواره، مدعوین و خادمان رضوی داخلی را همراهی و ضمن آشنایی بیشتر، زمینه همکاری و تبادل نظر و تعاملات فرهنگ رضوی را فراهم خواهند کرد.

برگزاری کمیسیون‌های سه گانه تخصصی، اجلاس جهانی خادمان فرهنگ رضوی و مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) به ترتیب در روزهای ۱۰، ۱۱و  ۱۲ مرداد از جمله برنامه‌های محوری این جشنواره است.

همچنین، برنامه دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، تولیت معظم آستان قدس رضوی، نشست‌های منطقه‌ای و قاره‌ای خادمان فرهنگ رضوی، زیارت جمعی حرم مطهر رضوی، نشست شورای عمومی مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی با استاندار خراسان رضوی و تور مشهدگردی پیش بینی شده است.