تجمع علمای جبل عامل لبنان، عملیات شهادت طلبانه در قدس را پیامی به اعراب خائن و همپیمان رژیم صهیونیستی خواند.

به گزارش پرس شیعه؛ تجمع علمای جبل عامل در پیامی از عملیات شهادت طلبانه سه جوان فلسطینی در قدس که به هلاکت دو سرباز و زخمی شدن سه سرباز دیگر صهیونیستی انجامید را مورد تقدیر قرار داد.

در این پیام آمده است: این عملیات قهرمانانه زمانی رخ داد که اشغالگران، اقدامات توهین آمیز خود علیه اراده ملت فلسطین افزایش داده بودند. این عملیات به جهانیان به ویژه اعراب خائن و توطئه گر ثابت کرد که ملت مقاوم فلسطین حتی از یک وجب از این سرزمین مقدس کوتاه نخواهد آمد.

تجمع علمای جبل عامل با اشاره به اینکه پیروزی ملت فلسطین حتمی است حتی اگر زمان آن طولانی باشد، تصریح کرد: قدرت های شرارت آمریکایی و همپیمانان عربی حامی رژیم صهیونیستی روز به روز با عزم و اراده ملت فلسطین بیشتر آشنا می شوند.

این تجمع افزود: دولت های عربی باید در مواضع خود تجدیدنظر کرده و از ملت های عربی می خواهیم به این نظام ها جهت بازپس گیری حق ملت مظلوم فلسطین به شیوه های مشروع فشار وارد کنند.

علمای جبل عامل بستن مسجد الاقصی و ممانعت از برگزاری نماز جمعه را محکوم کرده و اظهار داشتند که این تجاوزها به پرونده جنایت های صهیونیستی علیه انسانیت و مقدسات افزوده می شود.

آنان شهادت عوامل عملیات قدس را به خانواده ها تسلیت گفته و به ملت فلسطین و امت اسلامی به دلیل تربیت چنین فرزندانی که چراغ راه به شمار می آیند، تبریک گفتند.

گفتنی است صبح جمعه در پی یک عملیات استشهادی جدید در نزدیکی باب‌العمود در داخل محوطه مسجدالاقصی در قدس اشغالی پنج صهیونیست زخمی شدند که دو تن از صهیونیست‌ها در پی شدت جراحات وارده به هلاکت رسیدند.

سه جوان فلسطینی نیز در این عملیات به شهادت رسیدند