معارف اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت (ع )معارفی ناب و اصیل است که رسانه ها و به خصوص رادیو معارف، باید آن را به همه دنیا عرضه کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار مدیر و مسئولان شبکه رادیویی معارف که در آستانه سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف انجام شد، وجود این رادیو را یک خیر کثیر در میان نظام رسانه ای کشور دانستند و تاکید کردند: برنامه های رادیو معارف باید مردم را به دین و مکتب اهل بیت(ع) خوش بین کند.

ایشان با ابراز خرسندی از برنامه های رادیو معارف، این رادیو را رسانه ای پر منفعت برای جامعه دانستند و خاطر نشان کردند: تببین اموزه های دین مقدس اسلام و مکتب اهل بیت(ع) کاری بسیار باارزش و باعث افتخار است و یک ساعت کار در ان ثواب فراوانی دارد که قابل شمارش نیست.

این مرجع تقلید با بیان این مطلب که رادیو معارف یک فرصت مغتنم برای مردم و یک توفیق بزرگ برای دست اندرکاران این رادیو است تصریح کردند:معارف اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت(ع )معارفی ناب و اصیل است که رسانه ها و بخصوص رادیو معارف باید آن را به همه دنیا عرضه کنند.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، فقدان موسیقی سازی در رادیو معارف را ویژگی ارزشمند این رسانه دینی برشمردند و با تاکید بر تکرار اموزه ها و اعتقادات دینی در هر جایگاه و مناسبتی گفتند: رادیو معارف جایگاه بسیار مناسبی برای تبیین اعتقادات و اخلاقیات است.

این مرجع تقلید با اشاره به وجود فتنه ها و شبهات دینی و اعتقادی که از سوی دشمنان اسلام دامن زاده می شود تاکید کرند: همه در مقابل این شبهات مسئول هستیم و رادیو معارف نیز به عنوان رسانه ای دینی باید به این شبهات پاسخ دهد.

در ابتدی این دیدار که قائم مقام و مدیران گروه های برنامه ساز رادیو معارف نیز حضور داشتند، مجتبی تونه ای مدیر این رادیو با ارائه گزارشی از روند ساخت و تولید برنامه های رادیو معارف در عرصه های مختلف گفت: با تلاش همکاران ما در رادیو معارف همه برنامه های این رادیو کاملا مطابق با موازین شرع مقدس تولید و پخش می شود.

وی دغدغه های مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید در حوزه دین و معارف اسلامی را دغدغه همه مدیران و برنامه سازان رادیو معارف دانست و گفت: توجه اصلی در رادیو به احکام ، اخلاق و اعتقادات است که با استفاده از پژوهش های حوزوی در جهت تقویت علمی برنامه ها تلاش می شود

تونه ای همچنین توجه ویژه به حوزه مهدویت و نیز حضور فعال در فضای مجازی و پاسخگویی به شبهات را از دیگر فعالیت های شبکه رادیویی معارف برشمرد.