دامغان – قائم‌مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات از اتمام عملیات ساخت صحن ۲۲۰ هزار مترمربعی حضرت فاطمه(س) در نجف خبر داد و گفت: مردم ایران ۸۰۰ میلیارد تومان به این پروژه کمک کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، مسعود شوشتری در گفتگو با مهر ضمن بیان اینکه عملیات احداث صحن حضرت فاطمه(س) بزرگ‌ترین صحن جهان در نجف اشرف به اتمام رسیده و تا پایان سال جاری این پروژه به بهره‌برداری کامل می‌رسد، بیان کرد: ۸۰۰ میلیارد تومان کمک مردم ایران به بازسازی صحن حضرت فاطمه زهرا(س) به‌عنوان بزرگ‌ترین صحن زیارتی جهان تعلق‌گرفته است.

وی در دیگر بخش سخنان خود ضمن بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات کار اجرا و نظارت بر ۱۵۰ پروژه عمرانی کوچک و بزرگ را در کربلای معلی و نجف اشرف بر عهده دارد، افزود: خیران نیک‌اندیش سال گذشته رقمی معادل ۱۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک مالی کردند.

قائم‌مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اعزام ۲۰ هزار نفر نیروی متخصص برای بازسازی عتبات عالیات، گفت: از سال آینده طرح توسعه اطراف حرم امام حسین (ع) و حرم امام موسی کاظم (ع) با همکاری ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران آغاز می‌شود.

شوشتری بابیان اینکه هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم برای اعزام زائران در اربعین امسال اندیشیده شده است، بیان کرد: با هماهنگی و برنامه‌ریزی پیش‌بینی‌شده در ایام اربعین امسال سه میلیون زائر به کربلا اعزام می‌شوند .

وی خاطرنشان کرد: همچنین امسال برای نخستین بار برای تمامی موکب داران پروانه موکب صادر و از این طریق بر نحوه فعالیت موکب داران و نحوه ارائه خدمات نظارت خواهد شد.

قائم‌مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: ۶۸۰ موکب‌ در اربعین سال گذشته ایجاد شده بود که امسال با پیش‌بینی‌های انجام‌شده تعداد آن‌ها به ۹۰۰ موکب افزایش پیدا خواهد کرد چراکه تمام اهداف ستاد بازسازی عتبات عالیات بر این است که در ایام اربعین خدمات خوب و شایسته و درخورشان سوگواران سرور سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) ارائه شود.