خورشید شاه رهبر حزب مخالف در پارلمان پاکستان گفت: نیروهایی فراتر از ماده ۶ قانون اساسی پاکستان، قصد رهایی پرویز مشرف رئیس جمهور اسبق پاکستان را دارند.

به گزارش پرس شیعه؛ «خورشید شاه» رهبر حزب مخالف و از رهبران حرب مردم بیان کرد: به نظر می رسد نیروهایی فراتر از ماده ۶ قانون اساسی پاکستان وجود دارند که قصد دارند با رفع ممنوع الخروجی «پرویز مشرف» از کشور به رهایی وی از اتهامات وارد به او کمک کنند.

وی در ادامه افزود: رفع ممنوع الخروجی «پرویز مشرف» خلاف ماده ۶ قانون اساسی پاکستان است و قدرتهایی وجود دارند که فراتر از قانون اساسی پاکستان عمل می کنند و «نواز شریف» را تحت فشار گذاشته و سعی دارند به رهایی پرویز مشرف کمک کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: نواز شریف بیشتر از احزاب دیگر در پاکستان از پرویز مشرف آسیب دید وقتی وی در مورد رفع ممنوع الخروجی پرویز مشرف اعتراضی نمی کند از ما هم کاری بر نمی آید.

لازم به ذکر است امروز جلسه ای به سرپرستی «انور اظهر جمالی» قاضی ارشد دادگاه عالی پاکستان و با حضور «فروغ نسیم» وکیل پرویز مشرف برگزار شد. وکیل پرویز مشرف در این جلسه گفت: پرویز مشرف به شدت بیمار است و باید برای درمان بیماری خود به خارج از پاکستان سفر کند به همین دلیل باید به وی اجازه سفر به خارج از کشور داده شود.

دادگاه عالی پاکستان با بررسی پرونده پزشکی پرویز مشرف و نیز دلایلی که وکیل وی در دادگاه ارایه داد به «پرویز مشرف» اجازه داد برای درمان بیماری خود به خارج از کشور سفر کند.

کوتاهی در فراهم آوردن امنیت جان «بی نظیر بوتو» نخست وزیر اسبق پاکستان در سال۲۰۰۷ میلادی و نیز صدور حکم حمله به «لال مسجد» اسلام آباد از جمله اتهاماتی است که پرویز مشرف با آن مواجه است اما وی به بهانه بیماری تا حال در هیچ یک از دادگاههای که برای رسیدگی به اتهاماتش در پاکستان برگزار شده است شرکت نکرده است.