انتشار اخبار «عملیات بزرگ آزادسازی شهر حلب»، گروه تروریستی «جبهه النصره» را واداشته است بیشتر نیروها و تجهیزات خود را به داخل این شهر منتقل کند.

به گزارش پرس شیعه، روزنامه «السفیر» لبنان در یادداشتی به قلم «عبد الله سلیمان علی»، به تحرکات «جبهه النصره» و دلایل بازگشت آن به شهر «حلب» پرداخت و نوشت که انتشار اخبار عملیات بزرگ ارتش سوریه برای این شهر، این گروهک را به تکاپو انداخته است.

السفیر می‌نویسد: با انتشار اخباری مبنی بر آماده شدن ارتش سوریه برای حمله گسترده به مواضع تروریست‌ها در حلب و آزادسازی آن، «جبهه النصره» نیروهای خود را در حلب مستقر کرده است.

بعد از گذشت یک سال و نیم از خروج جبهه النصره از شهر حلب در سال ۲۰۱۴، که به دنبال شکست این گروه تروریستی از داعش در منطقه شرقی صورت گرفت، این گروه تروریستی دوباره در حلب مستقر شده و بیشتر نیروهای خود را به این شهر منتقل کرده است.

در این گزارش آمده است هفته گذشته خبرهایی از آمادگی ارتش سوریه و متحدان آن برای بازپس‌گیری شهر حلب منتشر شد. بر اساس این اخبار، حمله بزرگی برای آزادسازی شهر حلب از دست تروریست‌ها در حال انجام است.

السفیر با اشاره به این تحولات ادامه می‌دهد: همزمان با این تصمیم جبهه النصره، اقدامات خشونت آمیز و انفجارها در این شهر افزایش یافته و در یکی از عملیات انتحاری، مقر وابسته به «احرار الشام» هدف قرار گرفت.

السفیر با بیان اینکه این شهر از دو سال پیش شاهد آرامش نسبی بود، می‌نویسد: بازگشت النصره به حلب منجر به پیچیده شدن اوضاع گروه‌های تروریستی مستقر در این شهر خواهد شد و این مسئله مورد خوشایند جبهه النصره نیست.

بر اساس این گزارش، در همین سیاق چهارشنبه (دیروز) «الجبهه الشامیه» و «ثوار الشام از نظر نظامی، سیاسی و اداری در یکدیگر ادغام شدند و طی روزهای گذشته جبهه النصره گردان‌های بزرگی از افراد مسلح خود را به سمت شهر حلب حرکت داده و مراکز ایست و بازرسی ایجاد کرده است.

به گزارش السفیر، برخی از فعالان بر این باورند که جبهه النصره از ماه‌ها پیش قصد بازگشت به حلب را داشت ولی حملات هوایی روسیه و خبر آمادگی ارتش سوریه در ریف‌ جنوبی برای حمله گسترده به مواضع تروریست‌ها در تسریع روند بازگشت این گروه تروریستی تأثیر گذار بوده است.

فعالان از این نگران هستند که بازگشت جبهه النصره به حلب منجر به وخامت اوضاع امنیتی و افزایش اختلاف‌ها در بین گروه‌های مسلح خواهد شد و نتیجه آ درگیری‌های مسلح در کوشه و کنار این شهر خواهد بود.