رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تأکید بر اینکه راهیان‌ نور یک حرکت بزرگ فرهنگی جهادی در مقابل جریان نفوذ و تهاجم فرهنگی است، گفت: در طول ۲۵۰۰ کیلومتر از استان‌های مرزی ۵۴ یادمان دفاع مقدس ایجاد شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار بهمن کارگراظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند دشمنان به‌دنبال این هستند که دفاع مقدس تحریف و از یادها فراموش شود؛ راهیان نور از تحریف آرمان‌های انقلاب و دفاع مقدس جلوگیری می‌کند.

وی افزود: فرهنگ دفاع مقدس فرهنگ اصیل اسلامی است، اگر ما به‌دنبال فرهنگ اصیل و ارزش‌ها هستیم باید دفاع مقدس را مطالعه کنیم، راهیان نور دفاع مقدس را لمس می‌کند و با آن انس می‌گیرد.

راهیان‌نور از تحریف آرمان‌ های انقلاب جلوگیری می‌کند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، عنوان کرد: راهیان‌نور یکی از راه‌های جلوگیری از نفوذ دشمن است چراکه موجب آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با حقایق انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌شود.

وی گفت: راهیان‌نور یک حرکت بزرگ فرهنگی جهادی در مقابل جریان نفوذ و تهاجم فرهنگی است.

سردار کارگر همچنین در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای تقویت راهیان نور صورت گرفته است، بیان کرد: در طول ۲۵۰۰ کیلومتر از استان‌های مرزی ۵۴ یادمان دفاع مقدس ایجاد شده که این یادمان‌ها استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و بوشهر را شامل می‌شود.

پذیرایی از ۱۰میلیون زائر راهیان‌نور در افق ۱۴۰۴

سردار کارگر تصریح کرد: در ۱سال اخیر موفق شدیم پذیرای بیش از ۵میلیون نفر در مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس باشیم، بر اساس افق چشم‌انداز در سال ۱۴۰۴ میزبان بیش از ۱۰میلیون زائر در مناطق عملیاتی خواهیم بود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، افزود: راهیان نور حرکتی خودجوش و مردمی متعلق به ملت است، نیروهای مسلح پیش‌قدم بودند اما واقعیت امر این است که همه در صحنه حضور دارند، مانند قرارگاه‌های راهیان نور دانش‌آموزی و دانشجویی که توسط وزرای آن نهاد مدیریت می‌شوند.

وی عنوان کرد: خوشبختانه سران قوا، دولت و مجلس در موضوع راهیان نور پای کار هستند، حتی سازمان‌های مردم‌نهاد نیز در این زمینه ورود کردند و ما هم بنا بر دستور مقام معظم رهبری سازمان‌های مردم‌نهاد را در اعزام و کارهای فرهنگی حمایت می‌کنیم.

کارگر با اعلام اینکه ۲۰۰هزار نفر مسئولیت فراهم آوردن زمینه حضور راهیان نور را به‌عهده دارند، خاطرنشان کرد: این جمعیت شامل رانندگان، خادمان شهدا، راویان و مبلغان هستند که زمینه‌ساز حضور ۵میلیون زائر در مناطق عملیاتی شدند.

وی، بیان کرد: سال گذشته شعار آغاز حرکت راهیان نور “ما می‌توانیم” بود، امسال نیز شعار “ما آماده‌ایم” توسط رئیس ستادکل نیروهای مسلح رونمایی و ابلاغ شد که امیدواریم این شعار سرآغاز موفقیت در عرصه‌های مختلف باشد.

گردآوری اسناد دفاع مقدس در اولویت برنامه‌های بنیاد حفظ آثار

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پاسخ به این پرسش که چه اقدامات گسترده‌ای برای حفظ آثار و اسناد دفاع مقدس صورت گرفته است، اظهار داشت: در تشکیلات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دو تشکیلات مهم در زمینه حفظ آثار و اسناد دفاع مقدس وجود دارد.

وی گفت: پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با ۳ پژوهشکده در زمینه جمع‌آوری، ساماندهی و جمع‌بندی اسناد دفاع مقدس فعالیت می‌کند و تشکیلات دوم سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس است که سال گذشته راه‌اندازی شد.

کارگر افزود: این سازمان مسئولیت جمع‌آوری، حفظ و نگهداری اسناد دفاع مقدس را به‌عهده دارد، اولویت اول گردآوری یک مرکز اسناد دفاع مقدس شامل تمامی اسناد موجود در کشور است تا ضمن حفظ این امانت‌های مهم از تحریف احتمالی جلوگیری کنیم.