یک روحانی برجسته اهل سنت لبنان با محکوم کردن اقدام خصمانه آل سعود و متحدانش در تروریست خواندن حزب الله تاکید کرد حزب‌ الله عامل عزت و سربلندی امت اسلام و ستون فقرات مقاومت واقعی در برابر رژیم صهیونیستی است.

به گزارش پرس شیعه؛ شیخ هاشم منقاره رئیس شورای رهبری جنبش التوحید الاسلامی و عضو جبهه العمل الاسلامی و اتحادیه علمای سرزمین شام در بیانیه‌ای تاکید کرد متهم کردن حزب الله به تروریسم، یک تصمیم با اندیشه داعشی است که ضربه زدن به تمام آنچه با عزت این امت ارتباط دارد، هدف قرار داده است.

وی تصریح کرد حزب الله همچنان ستون فقرات مقاومت واقعی در برابر دشمن صهیونیستی به شمار می‌رود.

وی افزود تسلیم شدن اتحادیه عرب در برابر فشارهای برخی کشورهای عربی(به ویژه آل سعود) و توصیف حزب الله به عنوان یک سازمان تروریستی، به وحدت عربی و چه بسا به وحدت اسلامی ضربه می‌زند و چنین تصمیماتی اوج مسیر طولانی‌ است که از هنگام امضای توافقات اسلو آغاز شده و هدف آن از بین بردن مسئله فلسطین است.

این شخصیت برجسته اهل سنت لبنان تاکید کرد برخی اعراب که خود را گروه‌های میانه‌رو می‌خوانند، علیه مقاومت به ویژه در جریان جنگ جولای ۲۰۰۶ توطئه می‌کردند.

از سوی دیگر روز گذشته نشستی در بعلبلک برای اعلام همبستگی با مقاومت حزب الله لبنان برگزار شد که طی آن کامل الرفاعی از نمایندگان پارلمان لبنان تاکید کرد نبرد حزب الله با دشمن صهیونیستی علت اتخاذ تصمیم اخیر کشورهای عربی علیه این جنبش است.

وی افزود تصمیمات اخیر بر ضد مقاومت به این خاطر است که حزب الله با دشمن صهیونیستی مبارزه می‌کند و برخی رژیم‌های عربی امروز برای از بین بردن بسیاری از نظام‌هایی که در برابر دشمن صهیونیستی ایستاده‌اند، تلاش می‌کنند.

وی بر حمایت از مقاومت و رهبر آن و اعلام وفاداری به آن تاکید کرد و گفت ما مقاومتی هستیم که نه تنها از لبنان بلکه از مسئله محوری جهان اسلام یعنی مسئله فلسطین دفاع می‌کنیم.

ملحم حیدر رئیس جمعیه الانماء بعلبک هم با ابراز تاسف از همراهی برخی طرف‌های لبنانی با رژیم آل سعود و سیاست‌ها و اقدامات خصمانه‌اش علیه مقاومت در بیانیه‌ای تاکید کرد شهر بعلبک در کنار مقاومتی قرار دارد که سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ به پیروزی‌هایی دست یافت و با داعشی‌ها، النصره و القاعده آن روی دیگر چهره صهیونیسم جنگیده‌ است و ما از همه آزادگان در لبنان می‌خواهیم آشکارا از مقاومت حمایت کرده و به آن برای ادامه توسعه و تقویت توانمندی خود کمک کنند تا لبنان سد مستحکم و یکپارچه‌ای با تمام طوایف و ادیانش باقی بماند.