سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان با موضوع انتخاب رئیس جمهور لبنان آغاز شد.این سخنرانی به طور زنده از شبکه العالم در حال پخش است.

سید حسن نصرالله در آغاز سخنان خود، انفجار تروریستی امروز (جمعه) در مسجد امام رضا (ع) در احساء عربستان را محکوم کرد و آن را دلیل دیگری بر ضرورت مبارزه ریشه ای با تروریسم دانست.

دبیرکل حزب الله همچنین به تشییع پیکرهای چند شهید عضو گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس اشاره کرد و به رهبران حماس و خانواده‌های شهدای فلسطینی تسلیت گفت.

نصرالله تاکید کرد: شهادت هفت مجاهد و تمام شهدای انتفاضه قدس را به برادران خود در حماس و فرماندهان گردان‌های عزالدین قسام تسلیت می‌گوییم و به افسران و سربازان ارتش و مجاهدان به خاطر صبر و ایستادگی و مسئولیت‌پذیری خود در دفاع از مرزهای لبنان سلام ودرود می‌فرستیم.

وی ادامه داد: خرسندی خود را از توافقاتی که به دست آمد و فعال شدن دولت ابراز کرده و تلاش‌هایی را که گروه‌های سیاسی و به طور خاص آقای نبیه بری(رئیس پارلمان لبنان) انجام دادند، ارج می‌نهیم.

هرکس دلیلی بر دخالت ایران دارد، ارائه کند

دبیرکل حزب الله سپس با اشاره به پرونده انتخاب رئیس جمهور لبنان و ادعای برخی طرف ها در خصوص دخالت ایران در این پرونده گفت: ایران چه در بحث توافق هسته ای و چه در دیگر موارد، هرگز موضوع رئیس جمهور لبنان یا هر موضوع غیر از مساله هسته ای را مطرح نکرده است.

متهم کردن ایران به تعطیل کردن پرونده ریاست‌جمهوری و جلوگیری از به نتیجه رسیدن آن، ظلم است، ایران در این پرونده دخالتی ندارد و هرگز دخالت نخواهد کرد. ایران در هیچ یک از جلسات مذاکرات با گروه پنج به علاوه یک، پرونده ریاست جمهوری لبنان را در میز مذاکرات (هسته‌ای) مطرح نکرد.

وی ادامه داد: در سفر رئیس جمهور روحانی به ایتالیا و واتیکان و فرانسه، آیا یک نفر مشاهده کرده است که موضوع انتخاب رئیس جمهور لبنان در مذاکرات ایرانی ها با اروپایی ها مطرح شده باشد؟

ایران ۳۵ انتخابات برگزار کرده/ حجم و اندازه خود را بشناسید!

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به برگزاری ۳۵ انتخابات در ایران پس از انقلاب، اعم از انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر و مجلس خبرگان، گفت: حتی در اوج جنگ تحمیلی و زیر موشکباران صدام که از سوی عربستان و شرق و غرب و کل دنیا حمایت می شد، یک روز انتخابات ایران به تعویق نیفتاد، اما کسانی که در عمرشان یک انتخابات هم برگزار نکرده اند، درباره دموکراسی در ایران سخن می گویند! پس بهتر است هرکس حجم و اندازه خود را بشناسد و از آن فراتر نرود.