وزیر دفاع سوریه یکی از بارزترین نشانه های شکست جنگ تروریستی ضد این کشور را فروپاشی طرح تروریستی و بازگشت اوضاع به حالت طبیعی در بسیاری از مناطق این کشور دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه اعلام کرد: ارتش سوریه تا حد زیادی موفق به مهار جنگ تروریستی علیه ملت سوریه شده است. بیشتر مناطقی که گروههای تروریستی در آن حضور داشتند به دامان کشور بازگشته است و گروههای تروریستی در حال افول هستند و در مناطق محدودی محاصره هستند و این در شرایطی است که درگیری میان آنها وجود دارد و هیچ پایگاه و بستری ندارند.

وی افزود: بارزترین نشانه های شکست جنگ تروریستی ضد سوریه در فروپاشی طرح تروریستی و بازگشت اوضاع طبیعی به مناطق بسیار و به دست گرفتن زمام امور از سوی ارتش سوریه است.

فهد جاسم الفریج اعلام کرد: ارتش سوریه طی سالیان گذشته با حمایت دوستان و متحدان به دستاوردها و موفقیت های راهبردی دست یافته که مهم ترین آنها آزادسازی حلب و مساحات زیادی از حومه آن و گسترده شدن دایره تسلط ارتش سوریه در اطراف تدمر و ادامه روند عملیات های موفقیت آمیز ارتش سوریه در عمق البادیه سوریه است.

وزیر دفاع سوریه تاکید کرد: ایستادگی ارتش سوریه و جانفشانی های آن در راه دفاع از عزت و کرامت و تمامیت ارضی نقش به سزایی در به زانو درآوردن تروریسم و تحقق پیروزی داشت و این در کنار اراده سیاسی رهبری سوریه و حکمت و داشتن اراده رویارویی برگرفته از اعتماد به خود و ملت و ارتشش بود.

وی افزود: علاوه بر آن مهمترین عواملی که به تحقق پیروزی های کوبنده و دستاوردهای بزرگ در جنگ ضد تروریسم و نابوی طرح صهیونیستی-آمریکایی برای منطقه به طور کل و برای سوریه به شکل خاص کمک کرد، بیداری ملت سوریه و درک وقایع اهداف این جنگ و جمع شدن حول رهبری سیاسی و ایستادگی اش در کنار ارتش سوریه بود.

فهد جاسم الفریج بیان کرد: جنگ ما ضد تروریسم ادامه دارد و ارتش مصمم به ریشه کنی ترویسم از سراسر سوریه و بازگشت ثبات و امنیت در آن است.