حجت الاسلام احمد غروی از علمای تبریز درگذشت.

به گزارش پرس شیعه ، حجت الاسلام و المسلمین احمد غروی از علمای تبریز امروز در سن ۷۷ سالگی به دیار باقی شتافت.

مراسم تشیع پیکر حجت الاسلام غروی فردا چهارشنبه ۱۱ مردادماه ، ساعت ۹ صبح از مسجد حاج غفار در خیابان ۱۷ شهریور جدید در تبریز برگزار خواهد شد.

مراسم شام غریبان هم از ساعت ۱۸ تا ۲۰:۳۰ فردا در مسجد حاج غفار این شهر  منعقد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین احمد غروی تبریزی مشهور به توتونچی در سال ۱۳۱۹ هـ .ش در خانواده‌ای اهل علم و فضل در تبریز دیده به جهان گشود.

وی در سال ۱۳۳۶ وارد حوزه علمیه تبریز شد و بخش دیگر مقدمات و سطح را فراگرفت. پس از آن برای تکمیل تحصیلات راهی حوزه علمیه قم شدو از محضر استادانی چون  حسین‌ علی منتظری، شیخ مرتضی حائری یزدی، میرزا هاشم آملی و سید محمد محقق داماد دروس خارج فقه و اصول را آموخت.

استاد غروی ضمن فراگیری فقه و اصول به تحصیل فلسفه و کلام از محضر حضرات آیات  عبدالله جوادی آملی، محمدی لنگرودی و حسن حسن‌زاده آملی پرداخت. 

وی ضمن تربیت طلاب از سال ۱۳۶۰ هـ .ش به تدریس در دانشگاه تبریز مشغول شد.

تدریس در حوزه و دانشگاه، ترجمه برخی مقالات به زبان انگلیسی در روزنامه استوار قم و ندای حق تهران، بنای مسجد در دانشگاه، شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی، اقامه جماعت، مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی طاغوت، ‌سفرهای علمی به خارج از کشور از جمله مصر، ترکیه، سوئیس، آلمان، فرانسه و مسئول نهاد نمایندگی نماینده ولی فقیه در دانشگاه های استان ،  از جمله فعالیت های این روحانی برجسته تبریزی بود.