وزیر کشور کویت اعلام کرد که اعضای باند العبدلی در داخل کشور هستند زیرا همه شواهد و قرائن حکایت از این دارد که آنها از کشور خارج نشده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسانه های کویتی، مرزوق الغانم رئیس مجلس امت کویت اعلام کرد: در نشستی که با حضور ۲۵ نماینده پارلمان و پنج وزیر از جمله شیخ صباح الخالد وزیر خارجه برگزار شد درباره ضرورت اجرای نامه امیر کویت مبنی بر پرهیز از ورود به روابط خارجی تاکید شد. این نامه در شرایط منطقه ای حساس است. امیر کویت از ما خواسته است که از ورود به موضوعاتی که بر امنیت کویت و کویتی های داخل و خارج کشور تاثیر مستقیم دارند خودداری کنیم.

وی افزود: امیر کویت بر ضرورت عمل نمایندگان به مسئولیت های خود در حفظ یکپارچگی کشور تاکید کرده است و اینکه کشور به سوی موضوعاتی که جامعه کویت را دچار تشتت می کند کشیده نشود. نمایندگان تاکید کرده اند که از هر گونه موضع گیری که فتنه آفرین باشد خودداری خواهند کرد.

الغانم تاکید کرد: در نشست مذکور به موضوع باند العبدلی و موضوعات امنیت ملی و برخی موضوعات دیگر پرداخته شد.

در این نشست خالد الجراح وزیر کشور کویت اعلام کرد: اعضای باند العبدلی در داخل کشور هستند. همه شواهد و قرائن موجود حکایت از این دارد که آنها تا نیمه جولای گذشته کشور را ترک نکرده اند.

این در حالی است که روزنامه الانباء کویت اخیر مدعی شده بود که اعضای این باند به یکی از کشورها از جمله ایران فرار کرده اند.

برخی منابع امنیتی کویتی نیز مدعی شده بودند که برخی از افراد باند العبدلی موفق به خروج از کشور با گذرنامه های صادره از سفارت ایران در کویت با نامهای ایرانی شده بودند.