شیراز _ نماینده ولی فقیه در فارس گفت: باید در مقابل جهانیان چهره ای زیبا از همدلی و همبستگی میان قوا و مردم را نشان داد تا بتوانیم در مقابل دشمنی ها به پیروزی برسیم.

به گزارش شیعه پرس؛ آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز افزود: روز گذشته شاهد مراسم تنفیذ و فردا شاهد مراسم تحلیف هستیم، این مراسم یک تشریفات نیست بلکه حرکت محتوایی و تعهد است که امضاء می شود و در این دنیا و آخرت مورد توجه قرار می گیرد.

وی ادامه داد: اگر تنفیذ نباشد کسی حق دخالت در امور مردم و عزل و نصب مسئولین نخواهد داشت و باید با فرمان ولی فقیه باشد تا به رای مردم حجت شرعی ایجاد می کند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: واگذاری شرعی مسئولیت اداره امور کشور برای ۴ سال به یک منتخب که با رای مردم انتخاب شده و تحلیف هم تعهدی است که منتخب مردم بل ادای سوگند و بر خود واجب می سازد که متن این سوگند را در مدت ۴ سال اجرایی کند.

آیت الله ایمانی یادآور شد: مردم انتظار می کشند که این دولت با تجارتی که از دولت یازدهم و دولت های گذشته گرفته حرکتی را آغاز کند که نتیجه آن بهتر شدن معنویت و معیشت جامعه باشد.

وی ادامه داد: روزگاری انتظار بود برجام نتیجه دهد اما دیدیم آمریکا با بد اخلاقی به قول خودشان مادر تحریم ها را به تصویب رساندند بنابر این ما انتظار اینکه آمریکا با ما سر سازش داشته باشد نداریم و در طول ۳۸ سال هم چنین بود و آنچه امروز انجام داده نه تنها مسئولین ما بلکه سیاست مداران جهان اعلام کردند که تحریم های آمریکا با جسم و روح برجام مخالف است و باید پاسخ لازم به آمریکا داد.

بیشتر بخوانید.....
عشق به حسین (ع) فرمول اجتماع عظیم اربعین است

امام جمعه شیرلز تاکید کرد: باید هوشیار باشیم، بصیرت داشته باشیم و از نفوذ آمریکا جلوگیری شود و از مملکت یک صدا شنیده شود و رسانه ها یک قلم و صدا باشند.

آیت الله ایمانی افزود: همه وظیفه داریم به خصوص نیروهای نظامی، دفاع کنیم و مکلف هستیم بین مسئولین کشوری و لشکری چهره زیبا از هماهنگی معرفی کنیم که دنیا بداند که قوه مجریه و نیروهای مسلح یکی هستند.

نماینده ولی فقیه در فارس یادآور شد: و دنیا بداند که به آمریکا اجازه دو قطبی سازی کشور نخواهیم داد.

وی تصریح کرد: واقعا بدون شعار هرکس هرجا که باشد، مسئولین فضای اشتغال و تولید را فراهم کند زمانیکه این حرکت ایجاد شد تحریم ها کم اثر می شود و برخی تحریم ها کاملا بی اثر است.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: باید موانع از سرراه تولید بر داریم زیرا از اینکه یک سرمایه گذار را یکسال منتظر نگه داریم به هدف نخواهیم رسید.

وی تاکید کرد: از طرفی دیگر در دولت دوازدهم باید جلوگیری از فساد را در اولویت قرار داد به خصوص کسانیکه حقوق های نجومی می گیرد و گرفته اند.

وی با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار نیز گفت: اگر رسانه ها در مسیر انقلاب نباشند و عوامل نفوذ را نشکنند می توانند جاده صاف کن نفوذ باشد اما خوشبختانه رسانه هایی که در انقلاب شکل گرفتند منافع ملت را می شناسند و برای آن تلاش می کنند.