گرگان- امام جمعه موقت گرگان گفت: راستی و صداقت وسیله اصلاح همه امور است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی برقرار، در خطبه های نماز جمعه شهرستان گرگان، اظهار کرد: ای کسانی که به خداوند ایمان آوردید تقوا پیشه کنید و سخن راست بگوید که اعمال شما اصلاح می شود و مورد مغفرت خداوند قرار می گیرد؛ هرکس از خدا و روسولش پیروی کند مورد پیروزی قرار می گیرد.

وی با قرائت آیات قرآن و روایتی از رسول اکرم (ص) افزود: تنها چیزی که در روز رستاخیز به کار می آید صداقت است، صداقت باعث برکت است و اگر انسان در گفتار و رفتار دروغ بگوید باعث تباهی او می شود.

امام جمعه موقت گرگان با بیان این که نباید مومن در زندگی برای رسیدن به مطاع دنیا به دروغ روی آورد، بیان کرد: امیر المومنین علی (ع) می فرماید جان کلام و روح کلام صداقت و راستی است. کلامی که در آن صداقت نباشد باعث تعفن می شود و دیگران را اذیت می کند.

وی با قرائت روایتی از حضرت علی (ع) که فرموده اند ترس و خوف هم نباید بگذارد صداقت را رها کنید، تصریح کرد: نجات شما به صداقت و راستی است اما دروغ شما را نابود می کند.

حجت الاسلام برقرار با تاکید بر این که راستی و صداقت وسیله اصلاح همه امور است، گفت: دروغ همه چیز را بر باد می دهد.

وی خاطرنشان کرد: صادقین کسانی هستند که خداوند را باور داشته باشند و لازمه ایمان دل کندن و آزاد شدن از محبت به دنیا است لذا کسی که به خدا و قیامت ایمان دارد نمی تواند دلش مملو از مهر دنیا باشد چرا که دل داشتن به دنیا منشا همه اشتباهات است.

امام جمعه موقت گرگان در خطبه دوم هم با بیان این که امروز مصادف با میلاد امام هشتم علی ابن موسی الرضا مرتضی(ع) و روز مبارکی است، اظهار کرد: یکی از مناسبت های روز شنبه بمباران اتمی شهر هیروشیما توسط آمریکا است که در این اتفاق بیش از ۱۶۰ هزار نفر کشته و مجروح شدند.

وی افزود: با توجه به آیات قران شیوه مستکبرین در طول تاریخ به این گونه بود که خود را به عنوان طرف دار دین معرفی می کردند.

امام جمعه موقت گرگان گفت: در چند روز گذشته وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ایران باید از سوریه خارج شود در حالی که همه کشتارها و نا امنی ها زیر سر آمریکا است.

وی اضافه کرد: این ها خود را به عنوان طرف دار حقوق بشر می شناسند و آنچنان به خود مغرور شدند که تصمیم گیری می کنند. آیا آمریکایی که با بمباران شیمایی ۱۶۰ هزار انسان را به خاک و خون می کشد طرف دار انسان می شود؟

وی با اشاره به صدر اسلام گفت: در آن زمان فرعون هم می خواست موسی را بکشد چون ترس داشت موسی دین او را خراب و فسادایجاد کند.

حجت الاسلام برقرار ادامه داد: حضرت موسی مردان خطرناک را به مردم معرفی کرده است و فرموده متکبران و افرادی که به قیامت اعتقادی ندارند باعث تباهی بشریت می شوند.

وی رئیس جمهور آمریکا را فرعون زمان دانست و گفت: آمریکا طرف دار دین وهابیت و ثمره آن داعش است.