نماینده استان فارس در مجلس خبرگان گفت: کسانی که به راهیان نور می‌آیند بابصیرت می‌شوند که بعد از آن یک علمدار، بیدار و آگاه می‎شوند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی ستاد راهیان نور، آیت الله محی الدین حائری شیرازی امروز با حضور در قرارگاه مشترک راهیان نور جنوب در پادگان شهید محمودوند اهواز با مسئولان، دست اندرکاران و خادمان شهدا دیدار کرد کرد.

نماینده استان فارس در مجلس خبرگان در این دیدار گفت: اگر کسی به یادمان های شهدا می‌آید گریه می‌کند به خاطر این است که راستی و پاکی را می‌بیند و به ناپاکی های خود را می بیند و ناراحت می‌شود از خدا می‌خواهد او را پاک کند.

وی با بیان این که زائران با قلب پاک به شهر خود باز می‌گردند، بیان کرد: راهیان نور مانند یک حمام است، حمام انسان آلوده را تحویل می‌گیرد و او را تمیز و پاکیزه تحویل می‌دهد اینجا هم این ویژگی را دارد.

آیت الله حائری شیرازی با تاکید بر این نکته که راهیان نور آدم پاک کنی است، عنوان کرد: واردات این سیستم انسان غافل و جاهل و صادراتش هم انسان بابصیرت و آگاه خواهد بود، کسانی که به این مناطق می‌آیند بابصیرت می‌شوند که بعد از آن یک علمدار، بیدار و آگاه می‎شوند.

به گفته وی، جمهوری اسلامی مانند یک دستگاه تولید گرما است که هر کس بخواهد در سرمای دنیا، گرم شود به اینجا می‌آید.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: می خواهند بیداری اسلامی که با محوریت ایران به وجود آمده را بشکنند که باید مراقب باشیم.

وی عنوان کرد: در اربعین همان عراقی هایی که در دوران دفاع مقدس ما را می‌کشتند اگر بخواهند پمادی به پای زائران ایرانی بزنند اول پایشان را می‌بوسند.

آیت الله حائری شیرازی با اشاره به تصویر شهید مدافع حرم سردار رضا فرزانه گفت: وقتی در روز عاشورا امام حسین (ع) بالای سر حر آمد گفت که مادرت اسم با مصمایی برای تو نهاد، شهید فرزانه هم این طور است و فرزانه شد.

وی در همین رابطه گفت: اینها وقتی به شهادت می‌رسند لبشان خندان می‌شود.

نماینده استان فارس در مجلس خبرگان با اشاره به راه اندازی شبکه مبلغین در راهیان نور نیز عنوان کرد: فایده این کار بیشتر متوجه خود مبلغان است زیرا خودش تربیت می‌شود.

وی در ادامه به اخلاص شهدا نیز اشاره کرد و ادامه داد: آنها کارهایشان را به کسی نمی گفتند و ثمره اش را دیدند، درخت اگر ریشه اش پیدا شد می خشکد و بدتر آن هم این است که درخت خودش ریشه اش را نمایان کند.

آیت الله حائری شیرازی گفت: عاشقی به سوختن است وقتی کسی کشه می‌شود دیگر نمی سوزد. شهدا دنبال عنوان و مقام نبودند فقط کارهایشان را برای خدا انجام می دادند.