وزیر خزانه داری آمریکا می‌گوید تلاش واشنگتن برای نابودی منابع مالی داعش و اعمال تحریم بر ایران و کره شمالی ادامه دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ «جک لو» وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد: واشنگتن برای نابودی منابع مالی داعش، اعمال تحریم بر ایران و کره شمالی و نیز شفاف سازی مالی جهانی تلاش می کند.

لو در جلسه استماع بودجه این کشور در مجلس نمایندگان با بیان این که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما آمریکا شاهد بهبود اقتصادی پایدار و کاهش غیر منتظره کسری بودجه فدرال بوده است، گفت اما هنوز کارهای زیادی باقی مانده است که باید انجام شود.

وی افزود: در لایحه بودجه به سرمایه گذاری به اولویت های امنیت ملی و داخلی توجه زیادی شده است.

به گفته وزیر خزانه داری آمریکا سرمایه گذاری برای ایجاد امنیت سایبری یکی از مهمترین چالش‌هایی است که این وزارت خانه و آمریکا با آن مواجه هستند.

لو در بخش دیگری از سخنانش که به سرمایه گذاری در زمینه امنیت ملی و حفاظت از نظام مالی مربوط می شد گفت جمع آوری اطلاعات مالی وزارت خزانه داری، سیاست تحریم ها و برخی اقدامات اجرایی از منافع امنیت ملی آمریکا حمایت و به حراست از نظام مالی در برابر سوء استفاده های غیر قانونی کمک می کند.

در بودجه پیشنهادی ۱۱۷ میلیون دلار برای دفتر تروریسم و جاسوسی مالی در نظر گرفته شده است تا برای نظارت و ساماندهی اقدامات خزانه داری در زمینه جمع آوری اطلاعات، اجرا و تحریم های اقتصادی به کار گیرد.

به گفته لو این پیشنهاد نشان دهنده تداوم تلاش های وزارت خزانه داری در زمینه مبارزه با کشورهای یاغی، حامیان اقدامات تروریستی، پولشویی، قاچاق مواد مخدر و دیگر خطراتی است که امنیت آمریکا را تهدید می کند.

برخی از این تلاش ها شامل نابود کردن منابع مالی داعش، اعمال تحریم بر ایران و کره شمالی و شفاف سازی مالی جهانی است.