فردیس – امام‌جمعه فردیس گفت: آمریکا و عربستان سیاستی در پیش‌گرفته‌اند تا آتش جنگ داخلی در کشورهای خاورمیانه روشن باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ایمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه فردیس بابیان اینکه اقتصاد ایران اقتصادی نفتی و دولت‌محور است، اظهار کرد: تاکنون توانسته‌ایم با کمک درآمدهای نفتی در مسائل اقتصادی به پیشرفت برسیم اما برای خودکفایی باید بتوانیم بخش خصوصی را فعال کنیم.

امام‌جمعه فردیس در ادامه بابیان اینکه اگر بخش خصوصی در کشور فعال شود قطعاً به پیشرفت‌های بیشتری دست خواهیم یافت، عنوان کرد: بخش اعظمی از اقتصاد کشور در دست دولت است و تاکنون دولت‌ها به‌خوبی در راستای ارائه مسائل اقتصادی به بخش خصوصی اقدام نکرده‌اند و این موجب شده است تا ازلحاظ اقتصادی وابسته به نفت باشیم و تا زمانی بخش خصوصی فعال نشود به همین منوال پیش خواهد رفت.

وی در بخش دیگری به جنایات آل سعود در مناطق شیعه‌نشین عربستان اشاره کرد و افزود: حدود ۱۵ درصد مردم عربستان را شیعیان تشکیل می‌دهند که در مناطق نفت‌خیز این کشور زندگی می‌کنند و این موجب شده است که اخیراً عربستان شهری ۳۰ هزارنفری را با خاک یکسان کند.

امام‌جمعه فردیس بابیان اینکه پاک‌سازی داعش از عراق به زمان احتیاج دارد، خاطرنشان کرد: بیش از یک‌صد و پنجاه نیروی عراقی در محدوده موصل حضور داشت ولی با خیانتی که سران ارتش عراق به کشور خود کردند، نیروهای داعش طی دو هفته توانستند نیمی از خاک عراق را تسخیر کنند و به برنامه‌ریزی برای اشغال این کشور بپردازند.

به گفته وی پس از به وجود آمدن جنگ داخلی در کشور عراق با فتوای آیت‌الله سیستانی و نیروهای ایرانی، داعش از این کشور پاک‌سازی شد.

حجت‌الاسلام ایمانی بابیان اینکه نیروهای حشدالشعبی یکی از بازوهای پاک‌سازی نیروهای داعش از عراق بود، تأکید کرد: این نیرو توانست در ارتش عراق خود را ثبت کنند، اما در حال حاضر این نیروها موجب کینه‌توزی آمریکا و نیروهای عراق شده است.

وی هدف سیاسی آمریکا و عربستان را ایجاد جنگ داخلی در کشورهای خاورمیانه اعلام کرد و گفت: هیچ قدرتی نمی‌تواند به کشوری که همبستگی و همدلی در آن وجود داشته باشد ضربه بزند.

امام‌جمعه فردیس عامل پسرفت و تضعیف یک ملت را اختلاف در میان مردم آن اعلام کرد و گفت: مردم نباید با جهت‌گیری سیاسی، منافع ملی را کنار بگذارند و زمینه را برای دست‌درازی دشمنان ایجاد کنند