رییس جمعیت الفت لبنان، کشتار شیعیان العوامیه عربستان از سوی آل سعود را جنایت جنگی توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ شیخ صهیب حبلی عضو تجمع علمای مسلمان لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد حضرت ابراهیم(ع) در صیدا از واکنش و مخالفت شدید برخی گروه های سیاسی با سفر وزیران به سوریه ابراز شگفتی کرد و گفت: این گروه ها در حالی با سفر برخی وزیران به سوریه مخالفت کرده و این اقدام را شخصی توصیف کردند که سعد الحریری به عنوان نخست وزیر لبنان بارها به آمریکا سفر کرده است. آیا سفر وی را نیز باید شخصی قلمداد کرد؟

وی افزود: کسانی که شرط را برای سرنگونی نظام باخته اند به منطق و عقل و درک بازگشته و بدانند که هیچ راهی برای دشمنی میان لبنان و سوریه وجود ندارد زیرا اشتراکات میان دو کشور از اختلافات بسیار بیشتر است.

این روحانی اهل تسنن خاطرنشان ساخت: جنگ علیه تروریست ها به هماهنگی میان ارتش های لبنان و سوریه و مقاومت نیاز دارد و این مساله در جنگ آینده در جرود عرسال و راس بعلبک نمایان خواهد شد.

وی تأکید کرد که پرونده آوارگان سوری موجود در لبنان نیز باید با هماهنگی مستقیم میان دو دولت انجام گیرد و این مساله هیچ ارتباطی با مخالفان و بدخواهان ندارد.

شیخ صهیب حبلی با اشاره به جنایت های آل سعود در منطقه شیعه نشین العوامیه عربستان، از جامعه جهانی و سازمان های حقوق بشر خواست در راستای توقف این جنایت ها فورا وارد عمل شوند.

وی ادامه داد: گزارش منتشر شده روز گذشته یکی از رسانه های خارجی نشان دهنده اوج فاجعه در العوامیه است به گونه ای که در راستای نابودی کامل این منطقه فعالیت می شود. این مساله یک جنایت جنگی به شمار می آید و جهان عرب و اسلام باید مسؤولیت خود را در توقف و محکومیت این جنایت انجام دهد.

رییس جمعیت الفت لبنان توجه به بنای شخصیت پاک انسان را ضروری توصیف کرد و بیان داشت: ساخت مسجد از اهمیت فراوانی برخوردار است اما اگر به بنای شخصیت انسانی توجه نداشته باشیم با مساجدی خالی مواجه خواهیم شد. از افراد نیکوکار می خواهیم به یاری نیازمندان بپردازند و در راستای ساخت کارخانه و حل مشکل ازدواج جوانان فعالیت کنند.